Dlaczego komputer zacina się w grach?

Mam dziwny problem w niektórych grach a dokładnie PES 2020 i wrc 8 .Gdy zainstaluje sterownik najnowszy lub starszy przez jakiś czas wszystko jest ok . Potem następuje dziwne zacięcie , do mierzenia liczby klatek stosuje geforce experience . Klatki stoją na 60 nagle 30 przycięcie i znów ok i tak kilka razy podczas grania . Testowałem furmarkiem 3 dmarkiem cinebanch aida 64 klatki nie drgną o więcej jak 2 obraz stabilny . Mam najnowsze sterownik do wszystkiego . Mój sprzęt Ryzen 7 2700 x grafa msi 2060 gaming z 16 gb ram 3200 mhz oraz zasilacz be quiet 620 wat gry zainstalowane na ssd dzięki za odpowiedzi

Jakie temperatury i obciążenie w momencie ścinek?
Druga sprawa: próbowałeś zjechać zegar RAM do 2933? Ryzeny 1 i 2 generacji miały/miewają problemy z wyższymi.

temperatura w moim pc podczas testu stabilnosci systemu w aida 64 nigdy nie przekroczyły 80 stopni na procku i 70 na grafice a podczas grania temperatury w pes 20 sa ponizej 50 stopni i niema wysokiego obciążenia ponieważ wówczas włącza się wentylator na grafice . W grach wymagajacych w ciagu kilku sekund słuchac wentylator np assasin oddysey w której klatki sa stabilne .Zegary nic nie dają obnizenie

Noto zobacz w grze z otwartym menadżerem windosa z widocznymi wykresami obciążenia wszystkich komponentów (i bez gównianych aplikacji firm trzecich do mierzenia i “optymalizowania” :wink: ). po lagu alt+tab > print screen i będzie widać co i czy winne.

Miałem tak na autosave’ach w Rise Of The Tomb Raider mimo mocnego sprzętu. Próbowałem różnych porad i koniec końców okazało się, że trzeba było przełączyć się w ustawieniach gry z nowszego Direct X na starszą wersję.

Od 2 godzin gram w pes 2020 nic nie robiłem i działa ok wczoraj zacinało zastanawiam sie nad zmiana biosu w płycie głownej zobaczyłem ze mój jest z kwietnia a najnowszy ma kilka dni co myslicie.
Włączyłem menagera zadan wykorzystanie proca ok 60 % ram ok 40 tylko grafika ok 90 % dyski 0

Mogło po prostu pobierać aktualizację albo system robił coś w tle w czasie twojego grania. Jak trochę spadnie wydajność nie należy od razu wpadać w panikę. Spokojnie poczekać i dać systemowi zrobić to co ma do zrobienia. Taki urok już Windowsa i trzeba z tym żyć.

Rozumiem PES 2020 wyszedł 10 wrzesnia z czego przez tydzien chodził ok a tu nagle zaczeło zacinać wiec przez ten tydzien równiez pobierało . Narazie jest ok zobaczę pózniej

czyli spadki najprawdopodobniej wynikają z “mega graficznych” miejsc -> za wysokie ustawienia :wink:
Biosu nie ruszaj, nie tu problem.

Moi drodzy aktualizowałem bios do najnowszego nic to nie dało podobnie jak na starszym biosie . Po raz kolejny zmieniłem czestotliwość ram na 2933 i na razie jest ok . Zainstalowałem dirt rally 1.0 który grałem kilka miesięcy temu i na 3200 było ok a tu nagle zacina . Co się zmieniło kiedyś na 3200 mhz chodził ok a teraz nagle 2933. Zastanawia mnie czy microsoft czegoś znów w win 10 nie pokopał poprawkami a ja teraz kombinuje

Widzę ze myliłem się z opinia ze wszystko ok znów zacina w pes 2020 . Tak jak napisałem najnowszy bios sterowniki temperatury ok zegar zmieniony na 2933 i dalej lipa niema pojęcia co się dzieje . Powiedzcie co daje przeinstalowanie sterownika grafiki ze wtedy przez jakiś czas jest wszystko ok ???