Dlaczego laptop nie widzi dysku USB?

Witam. Mam problem. Kupiłem niedawno dysk USB Seagate Expansion 1TEAP5-500 i mam z nim problem. Pierwszy raz ,jak go podłączyłem do laptopa to laptop go widział normalnie i można było wgrywać na niego pliki ,a teraz od kilku dni laptop w ogóle nie widzi tego dysku. Chciałbym ten dysk używać, jak pendraive ,czyli podłączyć np. do telewizora i odtwarzać filmy. Telewizor widzi ten dysk i da się odtworzyć na telewizorze ,to ,co wcześniej tam wgrałem. Co się stało,że laptop nie widzi tego dysku ? Co zrobić,żeby znowu na laptopie można było używać tego dysku ? Wchodziłem w zarządzanie dyskami i tam również nie widać tego dysku. Posiadam laptopa Dell Inspirion 15-3541-6105 o następujących parametrach:
Procesor (producent): AMD

Procesor (rodzaj): A-Series

Procesor (taktowanie): 2 GHz

Turbo Boost

2.4 GHz

Ilość rdzeni: 4

Ilość wątków: 4

Procesor (pamięć cache): 2 MB

Procesor (opis): A6-6310

Pamięć RAM [GB]: 4

Pamięć (technologia): 1600 MHz

Dysk twardy [GB]: 500

Dysk twardy (rodzaj):HDD

Dysk twardy (interfejs): Sata

Dysk twardy (prędkość): 5400

Napęd optyczny (typ): 8X DVD+/-RW Tray load Drive

Parametry grafiki:

Matryca (przekątna) [Cal]: 15.6

Matryca (rozdzielczość):1366 x 768

Karta graficzna AMD R5 M230

Karta graficzna (pamięć karty): 2GB

Karta Wi-Fi:

Karta sieciowa bezprzewodowa 802.11b/g/n
802.11b/g/n

Bluetooth 4.0

Urządzenie wskazujące: TouchPad

Złącza i porty:

USB 3.0 (1)

USB 2.0: (2)

Czytnik kart pamięci

HDMI

System: Windows 8.1

Jaki masz telewizor? Czy on Ci przypadkiem nie sformatował tego dysku po swojemu?

@januszek a co za różnica czy jest sformatowany jakoś egzotycznie skoro autor pisze:

@adamcmg4 sprawdzałeś inne porty USB?

Czytałeś uważnie?? Szło odczytać plik, to chyba nie sformatował, nie??

Już sam rozwiązałem problem. Wszedłem w menedżer urządzeń i był tam ten dysk. Odinstalowałem go,po czym znowu podłączyłem i znowu można przeglądać na laptopie wgrane na dysku pliki.

Jeśli dysk znowu będzie “znikał” to najpewniej masz niewydolne prądowo gniazdo USB (próbuj innych gniazd lub podłączaj przez aktywnego huba USB).