Dlaczego laptopem nie mogę naładować akumulatora nawigacji?

(dark__jedi) #1

Witam,

dlaczego podłączając przewodem USB nawigację do netbooka i laptopa nie mogę naładować jej akumulatora?

Po podłączeniu nawigacja a w zasadzie urządzenia, pokazuje ładowanie w pasku stanu akumulatora lecz tak naprawdę "prądu" nie przybywa. Po odłączeniu pracuje chwilę i rozłącza się z braku napięcia.

Żeby wykluczyć awarię urządzenia, podłączyłem zestaw w samochodzie. Ładuje bez problemu.

Przewód USB, to ten którym jednocześnie używam do kopiowania itd z przenośnego dysku więc na 100% jest sprawny.

Czy jest możliwe, że porty mają powiedzmy słabszy amperaż i dlatego nie są w stanie naładować akumulatora nawigacji. Dziwne jest to, że dysk na USB pracuje normalnie.

Pozdrawiam.

(Mandrasik17) #2

Moim zdaniem tak, porty w laptopie i netbooku nie sa w stanie dostarczyć tyle energii, aby akumulator sie naładował.

(Cedar) #3

Jeśli urządzenie nie wynegocjuje większego poboru prądu, to port USB daje tylko 100 mA a to jest za mało aby "zaskoczyło" ładowanie akumulatora i połączenie tym kabelkiem funkcjonuje tylko do transmisji danych i ewentualnie na bieżące potrzeby urządzenia. Maksymalnie z portu USB możesz pobrać 500 mA a takie urządzenia często wymagają jeszcze większego prądu ładowania - sprawdź parametry oryginalnej ładowarki.

(dark__jedi) #4

W stacjonarnym komputerze ładowałem bez problemu. Na czym polegają negocjacje urządzenia? Są w Win7 ustawienia portów USB, które pozwoliły by zwiększyć amperaż?

Ładowarka samochodowa zalega poza domem, więc sprawdzę jutro.

(Twipsy7) #5

"Dlaczego laptopem nie mogę naładować akumulatora nawigacji?"

Bo laptop to nie ładowarka.

(Michal Kolatek) #6

Nie ma takiej opcji, standard USB 2.0 to 500 mA, wer 3.0 podaje max 900 mA.

(dark__jedi) #7

Widocznie pewne urządzenia mają większe zapotrzebowanie na prąd ładowania a niektóre mniejsze. Kupę osób ładuje komórki, odtwarzacze mp3 - właśnie portem USB

Świetna odpowiedź... takiej oczekiwałem.