Dlaczego ludzie chcą mieć Maca?

Cześć,

Chciałem poruszyć temat na temat Maców. Większość z nas posiada Windowsa i pewnie był to wasz 1 system z jakim mieliście do czynienia. Ja windowsa do swoich potrzeb na tyle, że czuje się w nim pewnie. Można przewidzieć problem i znaleźć rozwiązanie w google :wink:

Windows przoduje ilością programów wszelakich, gier itp. Wada jaką tutaj znajduje są wirusy…

Nie wiem jak u was ale jakiego bym kompa nie miał to zawsze coś mi się zawiesi, przymuli i czasem mam ochotę roztrzaskać komputer o ścianę…

Czasem bawię się Macbookiem i tutaj jestem bardzo mile zaskoczony szybkością otwierania aplikacji, stabilnością, bardzo fajny gładzik, intuicyjna obsługa, obudowa komputerów jest z bardzo dobrych materiałów i nic nie trzeszczy.

Bardzo mi się nie podoba ubogość dostępnych programów… ze świeczką szukać odpowiedników programów pod windowsa…

Niby maki są dla grafików, fotografów, producentów muzycznych. Niby… Fakt zauważyłem szybkość działania w Ps więc jestem mile zaskoczony

Grafiką się trochę zajmuje. Byłem w szoku, że nie ma na maca CorelaDRAW!! jako zmienik jest Ilustrator od Adobe… ale to nie jest to… trudno się przerzucić na coś nowego jak w Corelu się poruszało kilka lat…

Można zapomnieć a aplikacjach który wymagają biblioteki framework :frowning:

Trochę jestem rozczarowany brakiem aplikacji pod os które są dostępna na windowsa…

Więc dlaczego ludzie się przesiadają z windowsa na maca? są plusy ale w tym momencie przeważają minusy… nie uwzględniając już ceny.

przesiadają się z tego samego powodu co na linuxy. Jest wolny rynek, jest alternatywa i jeden lubi windows drugi OS X a trzeci androida na PC. Co do wirusów…Teraz leci już ponad 5 rok jak mam swojego laptopa i przez 5 lat nie mam zadnych wirusów. A również używam torrentów i innych rzeczy ;p trzeba po prostu myśleć. Najlepszy antywirus nie zastąpi myślenia

1.Dla szpanu

2.Według wielu drogi=najlepszy

3.Bo wolą system od Apple

Co do wirusów, wraz z wzrostem popularności zaczynają się pojawiać wirusy, dlatego Kaspersky wydał już swój program na OS X.

W Windows 7 stabilność, szybkość i łatwość obsługi też jest na bardzo wysokim poziomie, wyższym niż na Ubuntu :smiley:

Dla mnie nie ma najlepszego systemu, a każdy korzysta z tego co lubi i nie ma sensu robić jakiś wojen.

Pozdrawiam i życzę miłego korzystania :wink:

Dlaczego? Wygoda, stabilność, szybkość jakoś wykonania sprzętu i oprogramowania. Generalnie jest lepiej lub dużo lepiej niż u konkurencji.

Dlaczego cena jest taka wysoka? Niestety za jakość się płaci. Wysoka cena to raczej dobry system aniżeli dobra wydajność np. w renderowaniu. W tym temacie PC poniżej 1000 zł jest wstanie zrobić coś lepiej niż Mac za 3000 zł.

Mi w Linuxie pod Google Chrome jakaś strona zmieniła ustawienia w jednej wtyczek, które generalnie nie są widoczne w przeglądarce, tylko gdzieś w configach. Więc wirusy są i będą na każdym systemie, nawet na starych telefonach Nokii były.

Jeśli chodzi ogólnie o stabilność Windows 7 to nie jest najlepsza - raz mi modem na amen wyrzuciło i już go nie widział, innym razem BSOD przy teście szybkości (ten Windows Index coś tam), dysk potrafi mi zarzynać, nie można aktualizwoać systemu przez iTunes (chodzi o jakieś zabezpieczenie, można to robić tylko w Windows XP) itp.

Natomiast jeśli chcesz porównać Windows do nowszego Ubuntu do porównuj Windows Millenium, bo 7 jak dla mnie jest dużo stabilniejszy i szybszy niż Ubuntu 12.04, i to nie ma różnicy czy na maszynie wirtualnej czy realnej.

Pytanie można również zadać w dziedzinie telefonów - czemu ludzie kupują iOS a nie np. Android który pełni jakby rolę “Windowsa” (monopolisty, choć mogę się mylić) w telefonii. Kto poużywał tego i tego wie za co się płaci i dlaczego używa produktu Apple.

@ra-v

Co do ceny produktów od Apple, to dla mnie to wielkie nie porozumienie. Podobnie jest z samym system, póki OS X nie będzie oddzielni sprzedawany to dla mnie to system bez znaczenia. Chciałbym bardzo zobaczyć wersję pudełkową systemu od Apple, bo póki co to tylko on może zmobilizować Microsoft to jeszcze cięższej pracy nad Windowsem.

Dla mnie jedynym sensownym rozwiązaniem na chwilę obecną jest Windows, a na drugim miejsce Linux. Chcę mieć wybór, chcę przebierać w wielu dostępnych konfiguracjach i rozwiązaniach, dlatego Apple ze swoją zamkniętością to dla mnie porażka, lubię konkurencję, a nie monopol. Może ktoś napisać, że monopol ma Microsoft na Windows, ale Apple chcę chcę mieć monopol na wszystkie usługi, a konkurencji nie znosi. Konkurencja na rynku laptopów z Windows wymaga od producentów o wiele więcej, niż jakby był tylko jeden producent, tak jak w przypadku Apple.

Wielka szkoda (moim zdaniem), że na maca nie ma tylu programów jak na windowsa… to jest jest jedyny minus… Przez brak dostępności programów typu p2m na maca nie da się sciągnąć żadnego filmu… Więc chyba liczą na fizyczny nośnik…

Może nie wszyscy potrzebują CorelDRAW do szczęścia.

Póki Apple nie zacznie wydawać normalnie swojego systemu to ta sytuacja się nie zmieni.

Ja już nie chcę, więc nie jest tak że każdy go chce. Miałem MBP 13" (model z 2009) trzy lata. Kupiłem z ciekawości i stwierdziłem, że jest “przereklamowany” i że kolejnym komputerem już Mac nie będzie, no i nie jest. Najbardziej z OS X mi brakuje teraz globalnego słownika, w prawie każdym okienku w którym można coś pisać sprawdza pisownię, poza tym nic ciekawego ten system sobą nie reprezentuje. Przerobiłem 10.5, 10.6 i 10.7 dość intensywnie.

Co do stabilności, był w miarę, ale mniej niż Win7.

Co do jakości, to nie mam najlepszej opinii, po pół roku 2 klawisze odpadły, ogólnie to wszystkie sprawiały wrażenie jakby miały zaraz wypaść, a miałem go nówkę, nie jakąś używkę. Jedynie to obudowa była ładnie (aż można powiedzieć idealnie) spasowana. Aluminium dla mnie troszkę kijowe w dotyku, wolę plastik. A i zaczął też po jakimś czasie skrzypień przy ruszaniu klapą.

Komputery Mac są fajne (nie MacBooki).

Są szybkie i stabilne.

Są bardzo ladne, a system nie zjada tyle zasobów co Windows.

Miałem okazję pracować na Macu i było super.

Adobe Photoshop na serio śmiga, co było miłym zaskoczeniem.

A co do gier, to jest pare fajnych na Maca, ale trzeba poszperać, żeby znaleźć perełki.

Dla czego migrują na maki?

Nasówa mi się przysłowie.

“Cudze chwalicie, swojego nie znacie”

@up

Czyli jakie, Mini? Bo o iMakach z plamami na matrycy chyba nie mówisz. Maki Pro zaliczają stagnację, więc chyba też nie i nie zanosi się na ich odświeżenie.

Akurat Adobe to śmiga dużo lepiej na Windowsach, poszukaj sobie testów szybkości np. do PS i przetestuj sam.

Kupując Maca nie nabywasz komputera tylko styl albo marzenie.

@ra-v

Jeśli o stabilność Windows’a 7 chodzi, to nie do końca się zgodzę - system nie przymuli, nie przywiesi. Jednakże u mnie - nie wiadomo skąd - przestał widzieć najzwyklejszą myszkę USB. Znaczy widział, ale było żeby było można ją wykorzystać, to trzeba było w menedżerze zadań ją odinstalować, zrestartować system, użyć, po ponownym uruchomieniu znowu odinstalować i tak w kółko. Stwierdziłem: pieprzę Windows’a, skoro mam Linux’a (jakiegokolwiek).

@k-9

Ludzie mają wolną wolę - dlatego robią, co chcą.

Z chęcią bym napisał, że tylko Linux, ale obecnie nie jest to możliwe. Nie mówię o jakimś tam Androidzie, ale o Ubuntu, Kubuntu itp. Chociaż Windows również bardzo lubię, dla mnie Win 7 to system idealny, ale czy powoli nie schodzimy z tematu :smiley:

@Scorpions.B

Chyba jednak schodzimy. Ty nie, ale ja z chęcią to napiszę: na obecną chwilę tylko Linux.

Ktoś tam już napisał, mac jest dla wielu zbyt drogi. Osobiście dla mnie w tej chwili najlepszym systemem jaki był to windows 7. Na virtualnej maszynie posiadam i ubuntu i xp home edition i Bactracka.

Ehhh trochę się tutaj już bałagan zrobił… w sumie (wg mnie) zależy kto do czego wykorzystuje komputer…

  1. internet, pakiety biurowe itp to Windows i Mac

  2. grafika, fotografia tutaj bym się skłonił bardziej do Maca jednak… ale trzeba się na nowo uczyć pracy np. w Ilustratorze… co dla któych może to być cięzkie jak już kilka lat śmiga na windowskim CorelDRAW… jakieś wersje były corel na mac ale się wieszają :frowning:

3 gry Windows

  1. inne no to też windows…

Ja tutaj widzę przewagę windowsa jednak…

Przez pół roku używałem Maca w pracy i z radością wróciłem do tradycyjnego PC. Chyba siła przyzwyczajenia wygrała. Nie uważam żeby Mac był lepszy od PC. Może jest trochę bardziej stabilniejszy i intuicyjny. Jednak dobrze skonfigurowany PC na dzień dzisiejszy nie ustępuje pod względem szybkości Macowi a bije go cenowo na głowę.

Poprostu mac ja dla ludzi którzy nie lubią się bawić w systemie… Włączasz go i ma ci wszystko działać. Idealny dla dziewczyn xD

Ale czy ja wiem czy cenowo mac jest aż tak drogi… Kupując samego laptopa kierujemy się zazwyczaj jakością matrycy i jakością wykonania. Teraz jest masa plastików które średnio są spasowane… Dobrej jakości laptop kosztuje w granicach 4tyś (około) Natomiast Mac kosztuje teraz niewiele więcej… Ale mam idelanie spasowaną obudowę, jakość lcd jest naprawdę dobra.

Tak samo jest w Windows i popularnych Linuxach.