Dlaczego mimo plików Team Fortress 2 w common gra się pobiera ?

Witam,przez moją szybkość internetu pobieranie Team Fortress 2 zajęło by wieki -_- dlatego wziąłem od kolegi pliki TF 2 na pendrivie,zainstalowałem grę na Steam i zaczęło się pobierać,wyłączyłem steam’a i do folderu steamapps/common wrzuciłem te pliki,odpaliłem steama i gra nadal się pobiera ! Nie wiem co robić pobieranie gry zajmie 2 dni a ja chcę pograć jak najszybciej,robiłem spójność plików i nic,usuwałem i ponownie wrzucałem do folderu i NIC,bardzo proszę o pomoc pogrubiony tekst

Poczekaj, aż pobieranie gry się zakończy. Innej porady tutaj nie uzyskasz, bo zabieg, jaki przeprowadziłeś, jest nie do końca legalny.

Najlepszym rozwiązaniem będzie spakowanie komputera do kolegi i pobranie gry u niego. Nie mów, że na to nie wpadłeś :wink:

To tak nie działa. Żeby Steam widział grę to musi być ona przez niego zainstalowana.
Można użyć sztuczki z przenoszeniem bibliotek jak to się robi z dysku na dysk.
Wtedy Steam wykryje grę i powinien dodać ją jako zainstalowaną.

Jednym słowem zrób nowy folder biblioteki z poziomu Steama (nie musi być na innym dysku) i kopiujesz tam folder gry. Następnie dajesz zainstaluj i Steam spyta się z której biblioteki skorzystać, zaznaczasz nową i dajesz mu chwilę na wykrycie gry, powinien ją dodać bez problemu pod warunkiem, że gra nie jest zabezpieczona producenckim DRM!

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jeśli ma dostęp legalny na steam jest to jakby korzystał z kopi zapasowej. Nie jest to piractwo ponieważ posiada swój własny klucz.

Przenoszenie plików powinno odbywać się w obrębie jednego konta.
O ile się nie mylę, potrzebny jest odpowiedni plik konfiguracyjny, który przypisany jest do konta, a na podstawie którego klient STEAM stwierdza obecność (przeprowadzoną) instalację danej gry. Jeżeli skopiuje dany plik z innego konta, to nie jest to legalne. Jeżeli go nie skopiuje, to klient STEAM nie wykryje gry i będzie ponawiał jej instalację…

Z resztą… z takim pobieraniem jest jak z pobieraniem i próbą uzyskania pomocy do przerabianego ISO Windowsa. Licencja jest, ale obraz modyfikowany, to pomocy nie otrzyma… Ale jak już gra, to co innego. No tak - dzieciaczkom zawsze trzeba zrobić dobrze!

Dane gry są takie same tu i tu. Nic nie jest modyfikowane. Owszem, dane o instalacji mogą się nie zgadzać ale są przechowywane w pamięci samego steam i nie mają związku z plikami gry. Są to dokładnie te same pliki które steam pobiera. Więc porównanie to kula w płot :wink:

Czyżby? Rozumiem, że mogę sobie zrobić własną kopię cudzej płyty, bo mam na komputerze naklejkę?

Do czego Ty teraz pijesz? Rozmawiamy o grach na steam czy nie wiadomo o czym? Bo nie bardzo wiem kiedy zmienił się temat.

Velve ma ściśle określone warunki użytkowania. Jeżeli byłoby to nielegalne to już dawno dostałoby się bana w takim wypadku na konto Steam.
Poza tym nie kupujesz gry tylko dostęp do niej.

Skopiowany folder gry nie zawiera powiązań z kontem Steam.
Są tam tylko biblioteki DLL, które nawiązują komunikację z usługą steam, a wszelkie dane konta użytkownika są w “C:\Program Files (x86)\Steam\userdata”

Co innego w GOG Galaxy, tam gry są bez DRM, a powiązanie gry z kontem jest w plikach “goggame-xxxxxxxxx.info” w każdej grze i siłą rzeczy uruchomienie takiej gry jest możliwe, ale nielegalne u kogoś kto jej nie nabył.

{
    "clientId": "xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx", 
    "gameId": "1xxxxxxxxx", 
    "language": "Polish", 
    "languages": [
        "pl"
    ], 

(oczywiście jak zainstalujesz klienta GOG Galaxy i uruchomisz cudzą grę to - ban)

1 polubienie

Dobrze dziękuję za wszystkie odpowiedzi,poczekam te 2 dni może jakoś mi się uda wytrzymać,dziękuję pozdrawiam :slight_smile: