Dlaczego mój Windows 10 został aktywowany

Witam

Na Windows 10 przeszedłem poprzez Windows Update z pirackiego Windows 7 i ku mojemu zdziwieniu dziesiątka jest aktywowana a dokładniej widnieje taki o to napis w lokalizacji "Ustawienia/Aktywacja/


Aktywacja : System Windows został aktywowany

Klucz produktu : System Windows 10 na tym urządzeniu jest aktywowany przy użyciu uprawnień cyfrowych."


Specjalnie uaktualniłem jednego peceta z oryginalnym Win 7 do Win 10 i drugiego o wiele starszego PC z Pirata Win 7 do Win 10.

Ogólnie była mowa np. w necie że piraci na tej przesiadce z Win 7 do Win 10 nie skorzystają a tu jednak Win 10 aktywowany dzięki fałszywej kopi Win 7.

Czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi ?

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc.

MS mówi jedno, robi drugie. Chyba jednak przekonali się do pomysłu “legalizacji” piratów. Ja i tak się dziwię, że nie rozdają W10 każdemu, przecież chodzi im o telemetrię i uwiązanie użytkownika do usług, a nie o to żebyśmy korzystali z jak najnowszego oprogramowania. 

Pieprzysz waść farmazony, we wcześniejszych wersjach nie było rzeczonej telemetrii?

Nie masz pojęcia o czym piszesz więc nie zabieraj głosu.

 

 

System się aktywował bo to Microsoft obiecał już dawno, nie znaczy to jednak że masz legalną kopię, ciągle nie masz pozostałych atrybutów legalności jak dowód zakupu czy nalepka licencyjna.

I tyle w tym temacie.