Dlaczego myszka blokuje wygaszacz ekranu

Nowa myszka optyczna, ale przewodowa A4Tech evolution po podłączeniu do laptopa (poprzez port USB, bez specjalnej instalacji) blokuje każdy rodzaj wygaszacza ekranu. Po powrocie do starszej myszki wszystko jest OK. Co zrobić, żeby nowa mysz nie blokowała wygaszacza.

Spróbuj tak (przeklejone ze strony microsoftu):

Aby zapobiec wznawianiu pracy komputera przez urządzenie


    Otwórz Menedżera urządzeń, klikając przycisk Start, klikając polecenie Panel sterowania, klikając pozycję System i zabezpieczenia, a następnie w obszarze System klikając pozycję Menedżer urządzeń.‌ Wymagane uprawnienia administratora Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.


    Na liście kategorii sprzętu znajdź urządzenie, które nie powinno utrzymywać aktywności komputera i kliknij dwukrotnie jego nazwę.


    Na karcie Zarządzanie energią wyczyść pole wyboru Zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy komputera.


    Kliknij przycisk OK.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -questions

Odkliknąłem myszkę i modem ale coś jeszcze zezwala na wznawianie pracy komputera, bo wygaszacz dalej nie startuje.

Dziwne.U mnie nie ma takowej opcji przy myszce żeby odkliknąć i nie korzystała z wznawiania pracy komputera oto screen…

c3dc06cc.png

Natomiast co do modemu jest taka funkcja i odkliknołem korzystanie z wznawiana ale to nie od niego jest ,tylko na 100% od myszki optycznej bo…Kiedy tylko odłączę myszkę od USB po 5 minutach od razu przygasza się ekran a po 10 minutach całkowicie się wyłącza według moich ustawień :? Kurcze co muszę zrobić aby myszka temu nie przeszkadzała :roll:

Jak dojdziesz do myszki poprzez panel sterowania / system / menadżer urządzeń / myszka, to pojawi się możliwość wznawiania pracy komputera. Tylko, że u mnie jest ta funkcja odkliknięta a wygaszacze i tak nie wchodzą.

U mnie nic takiego się nie pokazuję właśnie, oprócz tego co wyżej podałem screena :?

Nagrałem specjalnie filmik tego problemu i braku dostępu do tego o czym piszemy wyżej.

Stawiam na to iż ,nie ma sterowników zainstalowanych oryg. do tej myszki /bo brak jest nawet na producenta tej myszki stronce / a korzysta tylko z sterów Windows obecnie i może dlatego ten problem i brak dostępu do opcji możliwość wznawiania pracy komputera jest ?? :roll:

EDIT; Dobrze że posiadam starszą ale jarszą myszkę też firmy A4Tech tylko model ;OPTO 013. Jedynie co to musiałem dokupić do niej Przejściówkę USB - PS/2 /bo myszką jest na PS/ z wyjściem…

Podłączyłem to wszystko pod USB i od razu zobaczyłem ściemnianie się ekranu ,wygaszacz itd. po upływie nastawionego przez mnie czasu :wink:

Tamta myszka poszła do szafki… :?