Dlaczego na motocyklach ciężej skręcać w prawo?


(Czarna Owca Qwerty) #1

Dlaczego gdy skręcamy na motocyklu w prawo nie możemy podeprzeć się prawą nogą? przy skręcie w lewo nie ma problemu. Tak samo zawsze na różnych giełdach jak motocykle cą po "ślizgu" to mają zdartą prawą stronę. O co w tym chodzi?


(Przemi G) #2

Być może dlatego że większości ludzi łatwiej i zwyczajniej jest wsiadać i wysiadać z motoru po lewej stronie, a także np. mi jakoś pewniej jest stawiać lewą noge na ziemi gdy utrzymuje motocykl.


(Czarna Owca Qwerty) #3

No właśnie. To samo jest gdy się "kręci kółka". Ja na przykład jeszcze nigdy nie trzymałem motoru na prawej nodze. Zawsze na lewej staje. A jestem prawonożny


(skromny00) #4

ja podpieram się prawą bo lewą zmieniam bieg zawsze:)

wiesz bo jest tak że podczas hamowania starasz się jak najbardziej uciec na prawo(o ile jesteś praworęczny) przynajmniej ja tak robie żeby nie wjechać komuś pod koła pod prąd:)


(Ntav Rover) #5

Ja tam podpieram się prawą i lewą, ale właśnie lewą jest mi jakoś tak łatwiej, zręczniej.

Gdy robię 360* na motorku to podpieram się prawą nogą nie lewą :wink: nie wiem czemu


(Draketnn) #6

Dlatego, że jesteś prawonożny i to ta strona u Ciebie podświadomie oddziałuje na utrzymanie równowagi. To tak samo jak z bramkarzami - jeżeli bramkarz ma sprawniejszą prawą rękę (i z reguły nogę) to łatwiej jest mu się rzucić na lewy bok i odwrotnie :slight_smile:


(system) #7

tego się nie da określić, tak już jesteś przyzwyczajony

ja np. piłkę kopie prawą nogą a na motorze lewą się podpieram


(Airborn) #8

em, to akurat jest nietrafiony przykład, jeżeli bramkarz prawo nożny ma się rzucić w lewo, to po prostu wybicie następuje z silniejszej nogi, to się nijak nie przekłada na jazdę na motorze


(fiesta) #9

A wpisz sobie w :google: