Dlaczego na motocyklach ciężej skręcać w prawo?

Dlaczego gdy skręcamy na motocyklu w prawo nie możemy podeprzeć się prawą nogą? przy skręcie w lewo nie ma problemu. Tak samo zawsze na różnych giełdach jak motocykle cą po “ślizgu” to mają zdartą prawą stronę. O co w tym chodzi?

Być może dlatego że większości ludzi łatwiej i zwyczajniej jest wsiadać i wysiadać z motoru po lewej stronie, a także np. mi jakoś pewniej jest stawiać lewą noge na ziemi gdy utrzymuje motocykl.

No właśnie. To samo jest gdy się “kręci kółka”. Ja na przykład jeszcze nigdy nie trzymałem motoru na prawej nodze. Zawsze na lewej staje. A jestem prawonożny

ja podpieram się prawą bo lewą zmieniam bieg zawsze:)

wiesz bo jest tak że podczas hamowania starasz się jak najbardziej uciec na prawo(o ile jesteś praworęczny) przynajmniej ja tak robie żeby nie wjechać komuś pod koła pod prąd:)

Ja tam podpieram się prawą i lewą, ale właśnie lewą jest mi jakoś tak łatwiej, zręczniej.

Gdy robię 360* na motorku to podpieram się prawą nogą nie lewą :wink: nie wiem czemu

Dlatego, że jesteś prawonożny i to ta strona u Ciebie podświadomie oddziałuje na utrzymanie równowagi. To tak samo jak z bramkarzami - jeżeli bramkarz ma sprawniejszą prawą rękę (i z reguły nogę) to łatwiej jest mu się rzucić na lewy bok i odwrotnie :slight_smile:

tego się nie da określić, tak już jesteś przyzwyczajony

ja np. piłkę kopie prawą nogą a na motorze lewą się podpieram

em, to akurat jest nietrafiony przykład, jeżeli bramkarz prawo nożny ma się rzucić w lewo, to po prostu wybicie następuje z silniejszej nogi, to się nijak nie przekłada na jazdę na motorze

A wpisz sobie w :google: