Dlaczego nagle brakuje sterów od k.sieciowej?

Hi

Mam na stanie mojego poczciwego pececika, którego używam bardzo rzadko, bo nie mieszkam w tym miejscu za często :slight_smile:

I zdziwiłem się wczoraj, jak nagle net przestał śmigać. Co się okazało? W menedżerze urządzeń widać na karcie Ethernet brak sterowników, żółty znak zapytania, a jak wejdę w ustawienia tego urządzenia, to mam zapisane komunikat o braku sterowników.

Moje zdziwienie jest tylko dlatego, że nic nie robiłem ze sprzętem, nikt z niego nie korzysta, a jednak sterowniki zniknęły.

Co mogło być tego powodem? Bo awaria karty odpada, jak odłączę kabel sieciowy, to system (XP prof) wywala komunikat o odłączeniu kabla sieciowego.

Samo się nie zrobiło! Najwyraźniej zostały “odczyszczone”. Zamiast dywagować podałbyś firmę i model płyty głównej komputera. Poszukać i zainstalować trzeba sterowniki i tyle. Jak się usterka powtórzy, będziesz myślał.

No, ta Twoja rada to naprawdę. Nigdy bym nie wpadł na to, żeby poszukać i zainstalować sterowniki na nowo. Kurdę, jak ty na to wpadłeś?

Pytanie zadałem, jeśli nie znasz odpowiedzi bądź nie masz sugestii - nie pisz w tym wątku.