Dlaczego nie bootuje?

(dao) #1

w biosie ustawione bootowanie z CD a mimo to dysk z systemem nie startuje z płyty

(Onegumas) #2

A czy system (płyta instalacyjna) jest oryginalny?? A jeśli to jakaś kopia czy jest ona nagrana jako płyta bootowalna?

(witek-pl) #3

A opcja boot from other device ustawiona?

(dao) #4

kopia nagrana jako bootowalna,

-- Dodane 14.06.2009 (N) 23:34 --

ustawione jako pierwsze bootowanie z cd/dvd

(Onegumas) #5

Ale jeśli to nie jest ustawienie biosu to problem może tkwić w nagranej płycie. Ale jak jesteś pewien płyty to możesz jeszcze próbować przywrócić ustawienia fabryczne w biosie - albo taką opcją jeśli jest (np load default settings) albo poprzez zworki (opis jak jest w instrukcji do płyty głównej) i chyba powinno wtedy domyślnie czytać albo z płyty albo z dyskietki, ale wtedy ustawisz żeby szło z cd.

(witek-pl) #6

Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem, opja o której piszę powinna być ustawiona na Enable, dopiero po tem ustawiasz sekwencję bootowania 1st CD, 2ndHD. Jeśli masz przy niej disable to dalej będzie próbował startowac z HD.

(dao) #7

takie mam ustawienia:

boot -> boot device priority -> First boot device -> ustawione na cd/dvd

(Heros68) #8

http://peb.pl/system/175524-tutorial-sc ... e-nie.html tu jest poradnik wypalania Botowalnej cd sprawdź czy napewno jest all ok

(dao) #9

płyta jest ok, startuje z innych komputerów, czy jest może coś co jeszcze trzeba przestawić w biosie ?

-- Dodane 22.06.2009 (Pn) 12:08 --

F10