Dlaczego nie chodzą mi gry

Witam! Kiedy staram się włączyć grę, którą zainstaluję na moim laptopie, pojawia się przez chwilę “czarne okno” i z powrotem wyłącza. Jest tak z każdą grą, nawet z pierwszym Tony Hawkiem, więc chyba coś jest nie tak. Z racji tego, że jestem kompletnym laikiem i moja komputerowa wiedza jest conajmniej marna zwracam się o pomoc na forum.

Mój komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Typ procesora Mobile Intel Celeron 520, 1600 MHz (12 x 133)

RAM 1 GB

Nazwa płyty głównej Acer TravelMate 5310

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Karta wideo Intel GMA 950

Spróbuj zainstalować to: ftp://ftp.acer-euro.com/notebook/travel … 0.4543.zip . Po prostu, ściągnij to na dysk, rozpakuj i zainstaluj. Następnie zainstaluj to: http://download.microsoft.com/download/ … redist.exe. Po instalacji tych dwóch plików gra powinna ruszyć.

mam nowszą wersję tego sterownika. czy mam więc zainstalować tą?

Po zainstalowaniu DirectX dzieje się to samo. Gra sama się wyłącza, po uprzednim pojawieniu czarnego okna

spróbowałam z zainstalowaniem starszej wersji i wszystko pięknie śmiga! dzięki serdeczne! :slight_smile:

Widocznie sterownik był nie do tego laptopa (czasami z daną maszyną działa tylko jeden rodzaj sterownika, dlatego najbezpieczniej instalować tylko to co podano na stronie producenta).

PS. Sterownik na pewno był zły bo jedyną nowszą wersją sterownika była ta przeznaczona do laptopów PackardBell a ty masz notebook Acer.

teraz pojawił się kolejny problem. Po ok. 15 minutach grania, komputer sam się wyłącza. Za każdym razem i niezależnie od gry.

grzeje się? sprawdź czy jest ciepły czy gorący ! :wink: jak jest gorący to oddaj do serwisu ja za to zapłaciłem 80 zł i działa jak 105 ;D i tez mi się wyłanczał sam tyle że po 1h, 1,5h

właśnie nie jest gorący…

to może dlatego że masz virusa ? pobierz darmową wersję avast’a i przeskanuj komputer doszczętnie! !!

http://www.dobreprogramy.pl/avast-Free-Antivirus,Program,Windows,13266.html