Dlaczego nie działa Internet Explorer

Posiadam Windows 7 64 bit od zawsze korzystam z Mozilli ale z IE też nie raz.

Ostanio odpalam IC a tu taki komunikat

,Program Internet Explorer nie może wyświetlić witryny sieci Web" wpisuje inne linki itp i nic ciągle to samo.

Wogóle nie mam pomysłu co to może być a dobrze mieć w zanadrzu sprawną przeglądarkę jak by np. Mozilla padła czy coś.

Z góry dzięki za pomoc

Sprawdź sobie, czy czasami firewall nie zablokował procesu iexplore.exe

Wiem że to głupie pytanie ale jak to się sprawdza ?? w kompach mocny nie jestem to przyznaje

Tego to ja Ci nie napiszę, bo nie wiem jakiego masz firewalla.

Hehe to może napisz jak się sprawdza jakiego mam, ja sprawdzę i napiszę a potem będziemy działać dalej :wink: :wink:

Zainstalowałem Operę z ciekawości i mam komunikat ,Nie uzyskano połączenia z serwerem proxy. Odmowa dostępu." więc już nie wiem o co kaman tylko Mozilla chodzi.

Może inaczej, jakiego masz antywirusa?

Jigsaw007 ,

Panel sterowania > System i zabezpieczenia

Antivirus to Avast on może być temu winny ??

Co do tego firwella to jakiś debil chyba jestem :frowning: wszedłem w panel sterowania potem w system i zabepieczenia i nie widzę tam hasła ,firwell" ehh 25 lat a taki matoł :frowning: :frowning: zapora ustawiona na aktywną i nic tam nigdy nie ruszałem.

Tu nie chodzi akurat o tą zaporę. Po prostu wywnioskowałem, że nie instalowałeś żadnego firewalla, dlatego zapytałem o antywirusa myśląc, że masz antywirusa z firewallem. Kliknij ppm na ikonkę Avasta, wybierz wyłączenie zapory sieciowej i wtedy sprzwdź, czy IE działa. Jeżeli tak, to wejdź w jego ustawienia i tam powinieneś mieć ustawienia zapory i tam powinieneś mieć możliwość odblokowania procesu IE, czyli iexplore.exe. Dokładnie Ci nie napiszę co i jak, bo nie mam tego antywirusa, tak więc nie mam możliwości sprawdzenia co i jak.

Zrobiłem tak jak mówisz, wyłączyłem osłonę w Avascie i nadal jest to samo. Najpierw zrobiłem manewr na włączonym kompie czyli wyłączyłem osłonę i od razu odpaliłem IE i to samo. Potem zrestartowałem kompa i też to samo.

Myślałem już że mam zwalonego tego IE ale na Operze jest to samo… zależy mi bardzo aby uruchomić IE bo jak padnie Mozilla to nie będę miał dostępu do neta

Panel sterowania > Opcje internetowe > Zaawansowane > Resetuj.

Dodane wtorek, 1 lis 2011, 21:43

  • sprawdź czy przeglądarki nie są w trybie “offline”

Łukash zrobiłem tą pierwszą opcje czyli Zrestartowałem w zawansowanych i śmiga IE jak szalony heh :smiley: :smiley: aż kompa uruchomiłem jeszcze raz i sprawdziłem czy będzie też działał po wyłączeniu kompa i też śmiga, mam nadzieje że już mu tak zostanie na zawsze :wink:

Wielkie dzięki masz u mnie dobre piwko :slight_smile: wogóle dziękuje wszystkim którzy poświęcili czas na mój pewnie dla Was banalny problem :slight_smile: