Dlaczego nie działa mikrofon w skype?

witam!nie wiem dlaczego nie działa mój mikrofon w skype, sprawdzałam kilka razy czy jest dobrze podłączony kiedy wykonuję rozmowe z echem pojawia sie kmunikat,że mikrofon jest za cicho, choc mam nastawiona max głośność.Kliknałam na ikonkę głośnosc, ktora znajduje sie obok zegara a nastepnie wybralam wlasciwosci audio i glos i testowanie sprzetu wowczas mikrofon działał.Natiomiast w zakladce nagrywania wybralam opcje->sterowniki zaawansowane i kliknelam zaawansowane oczywiscie pod mikrofonem ale sterowniki tonu są niekatywne.co powinnam zrobic?mam karte dzwiekowa VIA AC’97.dziekuje za odp i pozdrawiam

A w dobre miejsce wsadziłaś kabelek od mikrofonu ? Powinno być włożone w takie różowe miejsce

ilonti24 w menadżeże urządzen popacz czy niema żółtych znaków.

brak-glosu-mikrofonu-t338502.html#p2215706. Może tu coś znajdziesz. Pozdrawiam.

Mam podobny problem na Viście z mikrofonem Skypa, na XP wszystko działa.

Kombinowałem różnie i udawało mi się ustawić, że mikrofon działał , ale nie zapamiętywało ustawień i po wyłączeniu komputera chcąc dzwonić trzeba było ustawiać od nowa.

W końcu doszedłem do tego, że wystarczy wyjąć wtyczkę kabelka mikrofonu i ponownie ją włożyć, wyskoczy okienko Menedżera Realtek Audio i tam klikam tylko dwa razy OK i mikrofon działa. Niestety muszę to robić za każdym razem po uruchomieniu komputera, żeby mikrofon działał jak należy.

Dlaczego tak jest nie mam pojęcia, próbowałem różnych sposobów ustawień i nie pomagało.

wtyczka na pewno jest dobrze włożona sama sparwdzalam kilka razy ale kiedy włącze funkcje ustaw wlasiwosci audio z ikonki obok zagarka i wybiore audio przy opcji nagrywanie dzwieku nie jest aktywna ikonka zaawansowane, nie wiem co to moze oznaczac.tak samo w regulacji głośnosci kiedy klikne na zaawansowane pod mikrofonem sterowniki tonu sie nieaktywne…

Spróbuj tak(o ile nie próbowałaś)-PPM na ikonce głośnika>Otwórz regulację głośności>Opcje>Zaznacz:Sterowniki zaawansowane> kliknij:Zaawansowane na pasku mikrofonu>Zaznacz:Zwiększenie wydajności mikrofonu>Zamknij. Sprawdź.U mnie sterowniki tonu(barwy dźwięku) mikrofonu też są nieaktywne(to chyba zależy od karty dźwiękowej)ale mikrofon działa bardzo dobrze. Czy próbowałaś opcji:Niech Skype dostosuje ustawiania audio w narzędziach Skype?. Pozdrawiam.

zrobiłam dokladnie tak samo jak kazales korzystalam z instrukcji ze stronki http://www.skype.com/intl/pl/help/guide … up_xp.html i mikrofon dziala ale tylko przez chwile, a kiedy probuje polaczyc sie z echem znowu pojawia sie kominuikat,że jest za cicho juz sama nie wiem