Dlaczego nie działa nagrywarka , czy jest wogóle?

Witam. Zakupiłem nowy komputer Lenovo G575 , napęd Hitachi HTS547550A9E384 Sata Disc Device , oryginalnie ma zainstalowany program do nagrywania Power2Go , który nie działa ze wględu że program nie wykrywa nagrywarki , zainstalowałem inny Deep Burner , oraz Ashampoo Burning , nadal jest problem , niewiem , czy coś nie tak jest z napędem , czy to tylko napęd do odczytu , a nie ma nagrywarki ???

Prosze o pomoc

HTS547550A9E384 to dysk twardy :wink:

Nagrywarka DVD jaką masz tam zainstalowaną to bodaj HL-DT-ST DVDRAM GT33N. Jeśli ci jej nie wykrywa poczytaj to: http://support.microsoft.com/kb/314060

użyłem narzedzia do rozwiązywania problemów , niestety , to co sie okazało , to wychodzi na to że nagrywarka nie jest podłączona , program sugeruje mi aby podłaczyć dysk optyczny. I co dalej ?

Jak mam sprawdzić , co zrobić dalej ? posiadam win. 7

stwierdziłem iz nagrywarka faktycznie jest , powiem więcej nawet udało mi się nagrać dane na płytke =D> , ale dziwi mnie troche jej zachowanie.

Odpalam laptopa , gdy załaduję się system , klikam na Mój Komputer , gdzie pojawia się ikonka Napęd CD z czerwonym krzyżykiem. Gdybym chciał , uruchmomić obojętnie jaki program do wypalania płyt , program nie znajduje urządzenia.

Za każdym razem muszę dwa razy kliknąc na napęd , i poczekać …po kilku sekundach ikonka zmienia się na Napęd CD/DVD.