Dlaczego nie mam tej opcji w systemie windows 10: planowanie przyspieszanego sprzętowo procesora GPU?

Mam system zaktualizowany do wersji 2004 oraz zainstalowane najnowsze sterowniki a mimo to nie mam tej opcji: planowanie przyspieszanego sprzętowo procesora GPU - w systemie windows 10. Czy ta opcja tyczy się tylko najnowszych kart graficznych?

Moja specyfikacja:

Msi Gtx 970 gaming 4GB

i7 4770

16GB ram

dysk SSD

W miejscu gdzie powinna znajdować się ta opcja jest tylko:“Preferencje dotyczące wydajności grafiki”

Klikasz “przeglądaj”
Wybierasz aplikację w której chcesz użyć przyspieszenie sprzętowe (jej plik wykonalny exe)
Po wybraniu aplikacji obok ikony dodanej aplikacji klikasz na “opcje” i wybierasz “wysoka wydajność”.
Adekwatnie robisz tak dla każdej aplikacji dla której chcesz wymusić “przyspieszenie sprzętowe”

Powinna być taka opcja jak na screenie powyżej ale jej nie ma. Nie chodzi o przyspieszenie sprzętowe o którym piszesz.

To się w tej wersji W10 2004 jak i poprzedniej nazywa “tryb gry”
Wejdź w “ustawienia” w pasku wyszukiwania wpisz “tryb gry” i tam będziesz miał opcję włączenia lub wyłączenia tego.

To nie jest tryb gry i w poprzedniej wersji windowsa czy aktualizacji tego nie było wprowadzili to w majowej aktualizacji.

https://www.download.net.pl/jak-wlaczyc-planowanie-przyspieszanego-sprzetowo-procesora-gpu-w-windows-10/n/17608/

To ja też tego nie mam mimo, że tak jak ty posiadam wersję 2004. Z tego co wyczytałem z podlinkowanego przez Ciebie artykułu : “Producenci kart graficznych muszą jeszcze zaktualizować swoje sterowniki, aby były one kompatybilne z modelem sterownika WDDM 2.7.”
Być może nasze sterowniki jeszcze nie są kompatybilne i dlatego to u nas nie działa i musimy czekać na aktualizację.

Ja mam najnowsze 451.48 i te sterowniki już wspierają tą opcje także ja nie wiem co jest grane. Wydaje mi się że przy starszych kartach graficznych takich jak gtx 970 ta opcja nie będzie działać.

1 polubienie

Opcja ta działa z grafiką serii 1000- 2000.

Jak dodać edge?

W tym oknie klikasz na “przeglądaj”, potem wskazujesz ścieżkę do pliku exe z edge, zaznaczasz go, potem “opcje” i wybierasz “wysoka wydajność”.

Nie wiem jaka jest lokalizacja Edge w program files nie mam i pliki programów (86) również brak.

Jeżeli masz standardowo go zainstalowanego to powinien być w tej lokalizacji:

c:\pliki programów (x86)\Microsoft\Edge\Application\msedge.exe

Jeżeli nie możesz znaleźć lokalizacji wpisz w wyszukiwarkę plików “msedge.exe” to plik uruchamiający przeglądarkę. Po jego znalezieniu we wyszukiwarce będziesz miał całą ścieżkę do niego dostępu.

Spróbuj DDU i instalacja sterowników na świeżo. Już w kilku miejscach użytkownicy pisali, że to rozwiązuje problem. Ja jeszcze na 2004 czekam, więc Ci nie jestem w stanie potwierdzić.

Dziękuję za pomoc zrobione :slight_smile: pozdrawiam.

Ostatnio jak instalowałem u siebie nowe sterowniki AMD to zauważyłem, że AMD wprowadziło odinstalowanie poprzednich. Wyglądał to tak:

  1. Sprawdzenie aktualnej konfiguracji i jej zgodności.
  2. Odinstalowanie starego sterownika.
  3. Instalacja nowego.

Wcześniej wydaje mi się nie było punktu 2 i instalator po prostu nadpisywał starty sterownik. Myślisz, że skoro wprowadzono takie rozwiązanie w przypadku kart AMD to nadal jest sens używania DDU w przypadku kart od czerwonych?

Oficjalne instalatory i tak zostawiają jakiś syf w systemie. Gdyby tak nie było to czysta instalacja rozwiązywałaby większość problemów z nowymi sterownikami, a tak nie jest i trzeba używać DDU.