Dlaczego nie mogę się podlączyć do internetu na android a mogę na laptopie?

Hey jakiś czas temu podłączyłem router do innego routera, czyli rozszerzyłem sieć.
Modem -->router nr 1–>router nr 2

Raz na jakiś czas zdarza się, że łączy mnie i rozłącza z internetem jak podłączam się do routera nr 2 i uwaga… tylko na telefonie. Jak podłączam się do wifi(router nr 2) na laptopie to wszystko gra.
W tym samym czasie ( kiedy mam problemy podłączając się na tel do routera nr 2) jak podłączam się do routera nr 1 na tel to wszystko działa poprawnie.
Skąd może wynikać ten problem?
Zmieniłem router na inny i niestety występuje ten sam problem.

Jeśli chodzi o ustawienia routera nr 2 to raczej ustawiłem go poprawnie, ale może coś umknęło mojej uwadze.
Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc

Przestaw R2 w tryb pracy jako Repeater albo Access Point

Zrobiłem to tak jak tutaj https://www.youtube.com/watch?v=J5QJb3O19zI
Gość tłumaczy pół godziny jak to zrobił.
Nie wiem czy dokładnie o to chodzi co TY napisałeś, ale w przypadku, który proponujesz inni ludzie nie będą mogliby podłączyć się do routera nr 1.
Tak to u mnie działa, zupełnie kto inny podłącza się do routera nr 1 i zupełnie kto inny do routera nr 2.
U mnnie router n1 to główny router, a router nr 2 DHCP disabled.

Może zacznij od tego, żeby opisać co Ty dokładnie chcesz uzyskać, jaki efekt końcowy?

OK jeszcze raz.
W jednym pomieszczeniu jest router nr 1 do którego podłączone jest kilka osób, od tego routera nr 1 poprowadzony jest kabel do routera nr 2 z którego również korzysta kilka osób.
Więc efekt końcowy ma być taki, żeby bez zakłóceń mogły sie podłączyć osoby do routera nr 1 i bez zakłóceń aby mogły podłączyć się inne osoby do routera nr 2.
Niestety czasami tak bywa, że nagle do routera nr 2 nie można się podłączyć poprawnie tylko poprzez telefon.
Na laptopie działa bez zarzutu, niestety na telefonie albo się łączy z siecią, albo rozłącza.
Wątpię, że jest to wina telefonu, ponieważ tych telefonów jest więcej.

Wygląda na zbyt mały TTL. Można by spróbować narzędziem tego pokroju zwiększyć wartość. Tu opisano nieco więcej.

Ustaw różne SSID i różną częstotliwość dla obu sieci.

Nazwa sieci jest inna. Router nr 1 ma chanel 1, router nr 2 ma kanal 6.
Chodzi Tobie o opcje Chanel width? Router 1 ma 20mhz a router 2 ma 40mhz

tutaj ktoś ma podobny problem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2343559.html#11134506 jak widać nie rozwiązany.
Czy znajdzie się ktokolwiek na tym forum kto będzie w stanie mi pomóc?