Dlaczego nie moge teraz podkrecić procka! Pomocy!

Witam! !!

Mam problem z komputerem nie moge podkrecic procka od od ostatniej wizyty komputera w serwisie, dawniej mogłem a teraz opcja w biosie jest poprostu nie aktywna !!

Typ procesora Intel Pentium 4, 1800 MHz (18 x 100)

Oryginalna częstotliwość taktowania procesora 2400 MHz

Nazwa płyty głównej PCChips M950

Typ BIOS’u AMI (starszy niż 2 lata)

temp, procka to ok 65 stopni celcjusza !!

Przy takiej temepraturze nie radzę kręcić.

A co było wymieniane w serwisie?

Jeśli ram to możliwe iż FSB masz zablokowane. :]

Wymieniany był wlasnie procek mial za dużą temperature bo w serwisie zamiast załozyc mocniejszy wiatrak to wlozyli nowego procka, wymieniany był tez dysk twardy bo padł !!

Jeżeli procek wymieniany, to dostałeś nowszą revizję i ma zablokowane FSB i mnożnik, niestety w tej sytuacji nie da rady :]

Czyli co nie da rady nic z tym zrobic??? nie ma mozliwosci, nie wiem nowy bios albo cos zeby szedł na to 2,4 GHz??

Ale co Ci to da? chcesz kręcić procesor z poprzedniej ery i stary jak świat ? w dodatku Pentium 4, moja karta graficzna jest bardziej podatna na O/c niż ta karta.

Do tego ogromna temperatura, mój procek nigdy tyle nie osiągnie a jest po o/c

Z P4 jest tak: nawet jak podkręcisz te CPU to i dostaniesz pół klatki w jakiejś grze, no i z procesora zrobisz patelnie do smażenia kotletów.

Tak dzieki za pomoc! !!

Temperatura spadla do 55 stopni celcjusza !!

@smydolf: 55 to też za dużo, jak będziesz miał 30 wtedy możesz kręcić tego proca jedynie o 100Mhz, a i tak będzie się przegrzewał (wiem to po sobie też miałem tego proca tylko że 1.6Ghz) Temat kręcenia P4 był wałkowany na tym forum bardzo często wystarczy popatrzeć 2-3 strony wcześniej w dziale Hardware, lub użyć szukajki.

Ale pomyślcie też o tym, że ma zablokowane FSB i Mnożnik bo dostał nowszą rewizję proca.

Ja na moim athlonie 64 3500+ s.939 (staroć xD) mam w granicach 30*C z AC Freezer 64 na nim.