Dlaczego nie są umieszczane komentarze z krytyką vortalu?

Mam takie pytanie tak jak w temacie. Wczoraj wieczorem chciałem dodać komentarz do gry na weekend, pisało że został on zapisany i czeka na zatwierdzenie administartora. Dzisiaj tego komentarza nadal nie ma. Czyżby na vortalu obowiązywała jakaś cenzura? Czyżby vortal nie chciał słuchać krytyki a tylko pozytywne rzeczy? Dlaczego tak się dzieje? Proszę o odpowiedź

Przykładowy komentarz do gry:

Komentarzy negatywnych pod adresem redakcji, redaktorów, umieszczanych produktów, ocen… wszystkich negatywnych komentarzy jest na kopę a mimo to temat wraca jak bumerang. Jeśli nie rzucasz błotem to komentarz powinien się pojawić. Czasem redakcja komentarze usuwa - nie dlatego, że są negatywne, dlatego że nie da się ich czytać.

ludi108 a jakiej on był treści ?? Może napisz go tutaj dla przykładu.

ludi108

Dziwne jest to, że gry działają. Nie przyszło Ci do głowy, że masz coś nie tak z systemem, a nie z grą ??

Jak myślisz. Redakcja sprawdza te gry czy nie przed publikacją ??

Zresztą.

Każdą grę zamieszczoną w vortalu wcześniej testujemy, podobnie jak każdy dodany program i nie ma opcji, że coś nie chodzi. Jeżeli tak jest to wina leży wyłącznie po stronie twojego kompa, sterowniki, grzanie procka, nie mam pojęcia wróżką nie jestem.

Komentarze, że link nie działa, czy mi nie dział gra nie są przepuszczane bo wprowadzają ludzi w błąd z tego powodu, że zaraz jak ktoś dostanie taką informację to ją weryfikuje i ewentualnie poprawia. Jak napiszesz, że gra mi nie działa wyskakuje taki i taki komunikat, pomoże ktoś ? To już inna historia.

Pozdrawiam

qbap

Dziękuję za informację :?

Jak zwykle,wina leży po stronie użytkownika,ja też dołożę 5 groszy,systemy przeważnie działają i to dość dobrze w szczególności u “ludi108” znam kompa na wylot,a gry czy też programy umieszczane na Vortalu nie wszystkie działają-fakt , nawet jak się spełnia warunki podane przy opisie gry czy też programu.Sam to sprawdziłem na własnej skórze Ja to traktuję jako wypadek przy pracy,i przestańcie mówić iż każdy program testujecie czy też grę,w to nie uwierzę,macie za mało czasu i pracowników bo wasi współpracownicy potrafią pisać tylko slogany,a jakie to każdy użytkownik vortalu i forum zna na pamięć.POZDRAWIAM

Ręce mi opadły. :shock: Zainstalowanie programu trwa kilka minut w czasie których nie trzeba kręcić korbą, więc tych 10 osób pracujących przy DP sobie z powodzeniem poradzi. Poza tym gra może nie chodzić z setek powodów - spełnienie wymagań nie jest wystarczające do uruchomienia aplikacji.

Zabawne jest też stwierdzenie “znam kompa na wylot”. Powiedz mi w takim razie jak ponownie zarejestrować obiekt COM w systemie albo jak zarejestrować usługę systemową. Pierwsza operacja jest niezbędna do naprawienia sporej części problemów z uruchamianiem aplikacji, druga jedynie przydatna…

Płacz i zgrzytanie zębów.

Widać nie wiesz na czym polega wiara, ale nie to chce tobie wyjaśniać. A co do testowania to jest tak jak powiedziałem i kropka. Co do użytkowników i nas to nie twierdzimy, że jesteśmy nieomylni bo zdarzają się nam jakieś wpadki, literówki, ale potrafimy i przyznajemy się do tego jeżeli tak się zdarzy. Często nawet odpowiadamy na komentarze, ale ile razy można odpowiadać na to samo.

Pozdrawiam

qbap

Chyba tobie od pisania takich postów!!!Ja sprawdzam większość programów zamieszczanych na DP które mnie interesują,ale dogłębnie,a nie tylko na jednej konfiguracji,jaką posiadają osoby kierujące vortalem i forum,co do gier to nie będę się wypowiadał bo w nie nie gram!!!Jeżeli komuś się poleca jakiś program czy też grę należałoby to sprawdzić pod prawie każdą konfiguracją.

A można się dowiedzieć gdzie w KAV-6 jest moduł pozwalający na wykrywanie i blokowanie ataków sieciowych? Pytałem o to się już kilka razy i cisza ,nikt nie wie. http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1663&t=30

chyba nie wiesz co piszesz… :x

Proszę bardzo, zapewne redakcja chętnie przyjmie uwagi dot. błedów w opisie.

Natomiast błędy programów to już raczej zgłaszaj ich producentom :wink:

czyli sugerujesz, że sam sprawdzasz większość zamieszczonych na dP programów pod różnymi konfiguracjami, natomiast kilku (kilkunastu) pracownikom dP nie starcza na to czasu? czegoś nie rozumiem tutaj chyba :?

Taki element jak ty???

Proszę na PW! !!

Pisał o interesujących go programach. Jeśli interesuje go, powiedzmy, 20 aplikacji i ma dostęp do dużej ilości komputerów, to co pisze jest możliwe. Czy jest prawdą to już inna para kaloszy. :slight_smile:

Hmmm… Kwiatuszki? Miłosne liściki? Co takiego prosisz na PW? :oops:

Tak. Sprawdzam, poczytaj całość a nie tylko fragmęty,napisałem iż sprawdzam większość programów które mnie interesują,a nie wszystkie jak leci. !!

Złączono Posta : 02.06.2007 (Sob) 20:12

O to chodzi jak nie potrawisz czytać !!

Dyskusja jak widzę odbiegła od zasadniczego wątku obawiam się więc, że część osób może z tego wszystkiego nie wychwycić odpowiedzi redakcji na początkowego posta. A więc:

  1. Jak już wielokrotnie wcześniej pisałem, od konstruktywnej krytyki nie stronimy. Każdy może zgłaszać konstruktywne uwagi - w szczególności w dziale “O vortalu” i “O forum”. Uwagi pojawiają się też w komentarzach do materiałów publikowanych w vortalu. W miarę możliwości staramy się do nich ustosunkowywać. Staramy się merytorycznie odpowiadać na niekiedy naprawdę chore wywody i pomyje wylewane na nas przez niektórych osobników - kto śledzi stale komentarze pod newsami wie kogo mam na myśli.

  2. Nie ma cenzury w vortalu (poza gwiazdkowaniem wulgaryzmów), co nie oznacza, że każdy komentarz jest publikowany. Niekiedy zgłaszane są komentarze typu “link nie działa”, “jest literówka w newsie”, które traktujemy jako uwagi redakcyjne, a nie faktyczny komentarz. Niekiedy są nie zatwierdzane komentarze nie wnoszące nic do tematu, chociaż dzieje się to bardzo rzadko (moderacja komentarzy w vortalu odbywa się na trochę innych zasadach niż na forum). Czy tak było w tym przypadku nie wiem ponieważ…

  3. …na liście odrzuconych komentarzy do rzeczonego newsa nie ma komentarza o wskazanej treści. Mógł zostać trwale usunięty, a być może po prostu w wyniku jakiegoś błędu nie zapisał się do bazy. Nie wiem i nie będziemy teraz robić w tej sprawie śledztwa. W przyszłości proponowałbym jednak aby tego typu uwagi były jakoś szerzej opisane niż “gra nie działa” ponieważ to naprawdę nic nie wnosi, a jedynie sieje zamieszanie, a co najgorsze nie daje nam nawet cienia szansy na jakąkolwiek pomoc. Wystarczy opisać “Gra wyrzuca błąd taki i taki. Mam system taki i taki, kartę graficzną taką i taką”. Choć takie uwagi powinno się zgłaszać na forum to taki komentarz na pewno zostanie opublikowany, a my będziemy starali się do niego ustosunkować, być może pomogą też inni użytkownicy. Na pewno nie będziemy mieli zaś czasu na odpisywanie na 50 komentarz “gra nie działa”.

  4. Nie uważamy, że jesteśmy nieomylni. Nie oczekujemy tylko pochwał i nie spoczywamy na laurach. Gdybyś dłużej odwiedzał ten serwis nie musiałbym Ci tego tłumaczyć. Po dacie Twojej rejestracji i ilości Twoich postów wnoszę, że jesteś nowym Czytelnikiem i nie miałeś okazji zapoznać się z różnymi dyskusjami, które niekiedy prowadzimy z niektórymi użytkownikami…

  5. Na koniec dodam, że tak jak już pisał qbap, każda gra i każdy program dodawany do bazy vortalu jest wcześniej sprawdzany (wiele gier i programów na tym etapie odpada i w ogóle nie są umieszczane na naszych łamach). Nie jesteśmy jednak w stanie sprawdzić każdej pozycji pod wszystkimi możliwymi kombinacjami sprzętowo-systemowymi. W przypadku gier ryzyko problemów jest ponadto zawsze większe niż w przypadku “zwykłych” programów ponieważ wymagają one nierzadko kart graficznych określonej klasy, odpowiedniej ilości pamięci itp.

Temat jest z mojej strony wyczerpany