Dlaczego nie widać konta administratora na moim komputerze?


(Sparek2009) #1

Witam.Z konta administratora zrobiłem nowe konto.Zresetowałem kompa(przez przypadek) i włączając komputer nie ma konta konta administratora,jest tylko nowe konto.Zalogowuje się na nie.Czytam że te nowe konto jest administratorem komputera.W Moj Komputer/.../Documents and Settings widać jasno i wyrażnie to moje konto.Są dwa konta :moje,nowo założone,i all users(czyli wszyscy uzytkownicy :smiley: ) .Dlatego potrzebuje pomocy bo chce teraz skasować nowe konto,a wrócić na stare.Dodam jeszcze że korzystam z Windows XP Service Pack 2.


(Qba Lukaszczyk) #2

Przede wszystkim zaktualizuj do SP3.


(Sparek2009) #3

A jak to się robi(jestem zielony w takich sprawach).Czy za to się płaci czy co innego.


(falcon89) #4

Zaktualizuj system przez Window Update lub zainstaluj Windows XP Service Pack 3


(Koko1288pl) #5

Aby włączyć konto administratorskie: PPM na Mój Komputer -> Zarządzaj -> Użytkownicy i grupy lokalne -> Użytkownicy -> wybrać Właściwości na koncie Administrator i tam wystarczy odznaczyć Konto jest wyłączone


(Sparek2009) #6

Zrobiłem jak napisałeś.Jednakże pojawił się błąd.Gdy miałem odznaczać ,konto jest wyłaczone’’,ono było już odznaczone a tego konta nadal nie ma.P.S. Zaktualizowałem sp 2 na sp 3.


(Qba Lukaszczyk) #7

Czy chodzi ci o konto Administrator, które nie powinno być widoczne z panelu logowania?


(Sparek2009) #8

Mam 2 administratory w kompie.Stary(wpudowany rzecz jasna) i ten nowy który stał się administratorem.Chce usunąc te nowe konto,starym administratorem,lecz nie moge sie na nie zalogowac,gdyż nie widać go w logowaniu(nieznam się na kompach za bardzo ale chodzi mi jak się włącza komputer to sie ma wybierz konto,i tam włąsnie tego admina nie ma).


(bachus) #9

Wytłumacz co znaczy “nie ma konta administratora” - po wylogowaniu próbowałeś ctrl+alt+del i wpisać konto “administrator”? Nie jest to przypadkiem jakaś edycja “home”, gdzie dostęp do konta administratora jest z trybu awaryjnego?


(Sparek2009) #10

Miałem konto-administrator.Założyłem nowe konto.Nic nie zmieniałem, po prostu założyłem.Wylogowałem się.Właczyłem komputer i przy wybierniu konta pojawiał się tylko nowe konto.Weszłem w nie.Potem czytam że to konto jest administratorem komputera.Wchodze w Moj Komputer/…/Document And Settings/Administrator.I jest.A chce żebym się mógł tam zalogowac.Nie da się bo nie widze tego konta przy wybieraniu kont.


(bachus) #11

Czyli pojawia się “ikonka” użytkownika? Zmień sposób logowania:

* Start, Panel sterowania,

* Konta użytkowników,

* Zmień sposób logowania lub wylogowywania użytkowników,

* odznacz pole wyboru użyj ekranu powitalnego (czy jakoś tak, dawno XP nie widziałem).


(Sparek2009) #12

Nic z tego nie zadziałało.Postanowiłem że zmienie z Windows XP SP 3 na Windows 7 z pendrive(jeżeli tak się da).Tylko niewiem (a niechce zakładać,śmiecić tego forum)czy przęż ten sposób usunę wszystko w kompie.Bo za durzo śmieci mam.Wiem że fortam + instalacja win.7 dąłoby rade przez pendrive?