Dlaczego nie widać konta administratora na moim komputerze?

Witam.Z konta administratora zrobiłem nowe konto.Zresetowałem kompa(przez przypadek) i włączając komputer nie ma konta konta administratora,jest tylko nowe konto.Zalogowuje się na nie.Czytam że te nowe konto jest administratorem komputera.W Moj Komputer/…/Documents and Settings widać jasno i wyrażnie to moje konto.Są dwa konta :moje,nowo założone,i all users(czyli wszyscy uzytkownicy :smiley: ) .Dlatego potrzebuje pomocy bo chce teraz skasować nowe konto,a wrócić na stare.Dodam jeszcze że korzystam z Windows XP Service Pack 2.

Przede wszystkim zaktualizuj do SP3.

A jak to się robi(jestem zielony w takich sprawach).Czy za to się płaci czy co innego.

Zaktualizuj system przez Window Update lub zainstaluj Windows XP Service Pack 3

Aby włączyć konto administratorskie: PPM na Mój Komputer -> Zarządzaj -> Użytkownicy i grupy lokalne -> Użytkownicy -> wybrać Właściwości na koncie Administrator i tam wystarczy odznaczyć Konto jest wyłączone

Zrobiłem jak napisałeś.Jednakże pojawił się błąd.Gdy miałem odznaczać ,konto jest wyłaczone’’,ono było już odznaczone a tego konta nadal nie ma.P.S. Zaktualizowałem sp 2 na sp 3.

Czy chodzi ci o konto Administrator, które nie powinno być widoczne z panelu logowania?

Mam 2 administratory w kompie.Stary(wpudowany rzecz jasna) i ten nowy który stał się administratorem.Chce usunąc te nowe konto,starym administratorem,lecz nie moge sie na nie zalogowac,gdyż nie widać go w logowaniu(nieznam się na kompach za bardzo ale chodzi mi jak się włącza komputer to sie ma wybierz konto,i tam włąsnie tego admina nie ma).

Wytłumacz co znaczy “nie ma konta administratora” - po wylogowaniu próbowałeś ctrl+alt+del i wpisać konto “administrator”? Nie jest to przypadkiem jakaś edycja “home”, gdzie dostęp do konta administratora jest z trybu awaryjnego?

Miałem konto-administrator.Założyłem nowe konto.Nic nie zmieniałem, po prostu założyłem.Wylogowałem się.Właczyłem komputer i przy wybierniu konta pojawiał się tylko nowe konto.Weszłem w nie.Potem czytam że to konto jest administratorem komputera.Wchodze w Moj Komputer/…/Document And Settings/Administrator.I jest.A chce żebym się mógł tam zalogowac.Nie da się bo nie widze tego konta przy wybieraniu kont.

Czyli pojawia się “ikonka” użytkownika? Zmień sposób logowania:

* Start, Panel sterowania,

* Konta użytkowników,

* Zmień sposób logowania lub wylogowywania użytkowników,

* odznacz pole wyboru użyj ekranu powitalnego (czy jakoś tak, dawno XP nie widziałem).

Nic z tego nie zadziałało.Postanowiłem że zmienie z Windows XP SP 3 na Windows 7 z pendrive(jeżeli tak się da).Tylko niewiem (a niechce zakładać,śmiecić tego forum)czy przęż ten sposób usunę wszystko w kompie.Bo za durzo śmieci mam.Wiem że fortam + instalacja win.7 dąłoby rade przez pendrive?