Dlaczego niektóre butelki są bezzwrotne?

To nie jest czasem jakieś regionalne piwo? Pierwszy raz w życiu o takim słyszę. U mnie w miejscowości dzięki łasce niektórych sprzedawców, dostępne są takie regionalne piwa, ale o śląskim nigdy nie słyszałem.

Pozdrawiam!

Regionalne, w sumie nie wiem, nazwa by wskazywała że to z śląska i okolic, a ja mieszkam w Karinie jeziorek i kałuż -WM

Dyza butelka wygląda tak:

http://www.ziko.pl/p5365_slaskie_piwo_0 … telka.html

Większość bączków 330ml jest zwrotna, ale często chcąc oddać jakąś butelkę słyszę tekst buca zza lady, patrzącego na etykietę - Tej butelki nie przyjmę bo takiego nie sprzedajemy. Nie ważne, że ma na półce milion o tym samym kształcie ale to etykieta decyduje.

pierwszy raz słyszę ze etykieta decyduje, ale nie dziwi mnie to :smiley:

póki co to najlepiej bo bez pytań przyjmuje butelki KAUFLAND

Większość sklepów teraz przyjmuje butelki za okazaniem paragonu że się kupiło owe butelki.

W naszym durnym państwie nic się nie opłaca, poza tym dużo też zależy od nastawienia ludzi, wracając do butelek np bezzwrotne są po Perle, i również potwierdzam że piwo z butelki jest o wiele lepsze niż z puszki.

Masa ludzi twierdzi, że z butelki jest dużo lepsze niż z puszki. Do tej pory nikt nie był w stanie po przelaniu mu w szklanki stanowczo stwierdzić które to które :smiley:

Podobnie będzie pewnie jak poczęstujesz rożnymi piwami to mało kto rozróżni jakie pił.

Powiem tak mi po prostu lepiej smakuje i lepiej się pije z butelki:) :smiley:

Też wolę z butelki, ale to nie jest kwestia smaku tylko po prostu przyjemniej jakoś. Z drugiej strony w niektórych, zwłaszcza plenerowo-wycieczkowo-turystycznych sytuacjach puszka niezaprzeczalnie lepiej się sprawdza (chociaż ma też sporą wadę - jak coś wpadnie do środka to ciężkie do wykrycia, więc nie należy jej z oczu spuszczać)

Większość jednak opowiada się za butelką, moim zdaniem z butelki się lepiej pije niż z puszki :stuck_out_tongue: ale są gusta i guściki :slight_smile:

A o gustach się nie polemizuje hehe:) Co ciekawe nie ma odpowiedzi jasnej jak to jest z tymi bezzwrotnymi butlami

Ja wolę pić(cokolwiek) z butelki ale szklanej. Plastikowych nie uznaje :smiley:

Ale o gustach się nie dyskutuje;)

Panowie , najlepiej smakuje zimne piwo z kufla ( coś takiego jak śląskie , łomża ,kiper itp w butelkach 0,3 zwrotnych to nie jest piwo !!

Co do butelek zwrotnych , będąc kilka lat temu w Norwegi kupowałem coca colę w zwrotnych butelkach plastikowych ( poj 1,5l )

Tak piwo z kufla rozcieńczane z wodą (oczywiście nie wszędzie) ale często się zdarza.

Piwo pite w domu ( lub u znajomych przy grilu ) z butelki szklanej przelane w kufel lub dużą szklankę ( oczywiście zimne )

Znam te piwa z ogródków piwnych WARKA , TYSKIE itp ( w plastikowych pojemnikach 0,4 l ) tu masz IGREK rację to chyba w całej polsce tak kantują .

Czy zauważyliście różnicę w aplikacji piwka z butelek 0,33l , 0,5l i 0,65l ???