Dlaczego niektóre butelki są bezzwrotne?

Witam

Może to głupie pytanie, ale dlaczego niektóre butelki od piwa są bezzwrotne?

Rozumiem ze serie limitowane itp, ale nie które są wydawane od dawna i nie są zwrotne, nie wspomnę już o butelkach powyżej 0.5 np 0.65ml

każda jest zwrotna na skupie :lol:

Też się zastanawiałem nad tym ostatnio. Może po prostu niektóre koncerny nie podpisały jakiejś umowy na przetwarzanie swoich butelek, nie wiem :lol:

Albo jest to tak mało opłacalne że nie wszyscy się w to bawią.

Skup>magazyn>transport>magazyn>myjnia>nowe etykiety

Butelki bezzwrotne często mają inny kształt, ale z tego co zauważyłem, piwo w butelce bezzwrotnej ma niższą cenę, niż inne z kaucją lub w puszce (przeważnie w puszce jest droższe maksymalnie o 10-20gr, a przynajmniej w miejscowości, w której mieszkam). Reasumując, piwo w butelce zwrotnej mimo wszystko wychodzi taniej, ponieważ kaucję płacisz raz, a butelkę możesz zwrócić lub wymienić, więc płacisz tylko za zawartość, a nie dodatkowo za opakowanie. Rozpatrując to w kwestii, kupując piwo na tzw. wynos (nie zamierzasz zwracać butelki), to w tym przypadku taniej lub na to samo wychodzi piwo z butelką bezzwrotną.

Pozdrawiam!

Trolololo :slight_smile: Jak się pije w plenerku to i tak nie zwraca się butelek, bo już się nie chcę. Tylko wywala gdzieś do kosza, jak jest nie daleko, bo komu pijanemu by się chciało iśc butelki zwracać, chyba, że w domu, to na drugi dzień oddaje. A tak po za tym, wiadomo, że piwo z butelki jest zdrowsze i smaczniejsze niż z puszki. :wink: Nie wiem jak wy, ale ja czuję różnicę między piwem z puszki a z butelki, z butelki o wiele lepsze, a z puszki czasem ma metaliczny posmak. Ble, nie wierzycie to kupcie np. Tyskie albo Żywca w butelce a drugie w puszcze, zobaczycie, że z butelki lepsze. :wink: Pozdro.

I tak jak pisali, w skupie zawsze są zwrotne, ale by coś na tym zarobić, to trzeba sporo tego uzbierać. Inaczej się nie opłaca., bo już więcej dostaniesz za zwrot w sklepie.

Nie jest tyle samo roboty bo robione to jest (prawdopodobnie) w jednym zakładzie.Podejrzewam też ze od A-Z robi wszystko automat/maszyna.

Przy skupie jeden człowiek musi to kupić,drugi posortować,trzeci wydać z magazynu kierowcy,czwarty to zawieźć,piąty odebrać itd.

Zgadzam się że roboty tyle samo,ale mniej ludzi do tego potrzeba :slight_smile: No nic,gdybanie gdybanie gdybanie.Pozdrawiam.

Widocznie trafiłeś na jakąś lewą puszkę :wink: Puszki są od środka powlekane specjalnym lakierem, aby piwo nie wchodziło właśnie w reakcję chemiczną z metalem. Ja też czuję różnicę pomiędzy butelką, a puszką, ale bierz pod uwagę, że piwo też zachodzi w reakcję ze szkłem (z krzemionką) i może to wpływa korzystanie na walory smakowe. Osobiście bardziej mi smakuje piwo w butelce, ale w przypadku Tyskiego, bardziej smakuje mi właśnie z puszki :stuck_out_tongue:

Najzabawniejsze jest to, że co producent, to inny kształt butelki, już nie wspominam o tych z wytopionym logo lub nazwą :slight_smile:

Pozdrawiam!

to tak samo jak polityka apple

Po co naprawiać np. wymieniając baterię jeżeli można sprzedać nowe?

Producent sprzedaje ci butelkę i nie płaci oplat ekologicznych

przy kaucji jest 23% podatku

W te bezzwrotne z tego co zauważyłem zazwyczaj się bawią pojedyncze browary, nie zrzeszone w tych całych koncernach, bo pewnie za dużo zachodu ze zbieraniem butelek dla 1 browaru. Do tego te szklane bezzwrotne, często wydają się delikatniejsze, przynajmniej w okolicy gwinta.

Czy ja wiem, popatrz na żubr, Tyskie i wszelkie inne butelki powyżej 0.5 są bez zwrotne i niczym się nie różnią poza większą objętością delikatnie :?:

No powyżej 0,5 pewnie to samo- za mało ich jest, żeby był sens to zbierać.

A ja mam inne pytanie: dlaczego butelki - flaszki od wódki nie są zwrotne? :wink:

Bo o wódzie i spirycie nie da się zdezynsekować :stuck_out_tongue: Takie trunki to 1-2 się kupuje(i dziwnie by było chodzić z takimi butelkami), a piwka to i kastami :slight_smile:

Czy ja wiem czy powyżej 0.5 jest tak mało butelek?? a zresztą co za różnica czy mniej czy więcej jada te 0.5 to i pojechały by te 0.65ml

Dziwne to

Są jeszcze małe butelki 0,33l, też bezzwrotne. Polityka w naszym kraju jest dziwna, dla przykładu w Holandii, gdzie mieszkałem jakiś czas, większą popularność mają butelki te małe (0,33l) i zarówno te małe, jak i te duże (0,5l) są zwrotne (z butelkami większymi, niż 0,5l się nie spotkałem, prawdopodobnie z racji popularności małych piwek, ale za to spotkałem się z piwem w butelce 0,4l), mało tego, tam zwrotne są nawet butelki platikowe, takie najzwyklejsze po napojach (za nie też płaci się kaucję, 25 eurocentów), niestety u nas takie butelki idą w śmietnik, tyle dobrze, że chociaż są specjalne śmietniki na plastik.

Kilka lat temu, Coca-Cola Company próbowała spopularyzować specjalne butelki zwrotne ze swoimi napojami (jeśli dobrze pamiętam, za nie też się płaciło kaucję), ale jak widać się to nie przyjęło (może ze względu na kaucję).

Pozdrawiam!

Mała Łomż 330ml , butelka jest zwrotna :smiley: Fakt z nich fajniej sie pije o ile sie piwem delektuje nie upija :slight_smile:

W niektórych państwach zwrotne PETy występują. U nas są rzadkie bardzo i się w sumie nie przyjęły, bo nikt nie chciał do kaucji dokładać.

O widzisz, chyba jedyna, póki co.

Pozdrawiam!

Nie jestem pewien, ale chyba “śląskie 330ml.” tez jest zwrotne.