Dlaczego Opera tak WOLNO się włancz

hej mam problem z Operom, chodzi o to że od momentu kliknięcia na nią-włączenia-do momentu jej startu, czyli pojawienia się okna Opery mija bardzo dużo czasu, nie wiem co jest grane, bo zaraz po formacie kompa i wgraniu wszystkiego załączała się od razu, a grugi mój problemik mam z outlokiem, który się zawiesz, doslownie gdzieś znika gdy chcę zmienić tożsamość, i po próbie zmian nie można już go uruchomić. czy ktoś mi może pomóc rozwiązać mój problem, tylko nie radzcie mi proszę formatowania dysku, bo już mam tego dość, chyybbbaa że to ostateczne rozwiązanie:(pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

z operą tak jest zawsze używałem jej długo miałem cały czas to samo i sie wkurzyłem bo bez niczego była trzeba było instalować jakies wtyczki itp. A tera zmieniłem na mozille firefox i wszytsko idealnie działa :wink: więc polecam Ci zmiane ma nawet wbudowaną jave :wink: A co do outlooka spóbuj reinstalke go z płytki wina albo spróbuj też zmienić np. polecam IncradeMail :wink:

Dudas bad boy po prostu fachowiec :? ;]

kligas syfu nie masz?

Wykonaj czyszczenie rejestru np. programem jv16 oraz wykonaj defragmentacje partycji na dysku (wbudowanym defragmentatorem lub O&O 2000 defrag free).

Syfu brak?

Aju no co miałem identycznie to samo! nie miałem syfów a to i tak sie wolno wkit włączało!!

Opera od Mozilli jest bardziej zasobozerna

Ciekawe stwierdzenie i chyba nie do końca trafne.

Wszystko zależy od tego jak długo jest otwarta przeglądarka, ile zakładek mamy otwartych.

Pamiętahmy tutaj o jednym - opera w przeciwieństwie do ff trzyma w ramie otwarte wcześniej strony aby można było szybko je otworzyć przez opcje wstecz w przeglądarce - w ff strona musi się wczytywać od nowa.

Można zmienić ilość pamięci na ten cel

narzędzia => preferencje => zaawansowane => historia

Ja też mam taki problem. Nie mam sufy a długo się włącza na początku jak wgrałem Operę normalnie się włączała a teraz tak długo.

A świstak siedzi i zawija ją w te sreberko :?

Mit.

=====

Przy uruchomieniu Opera:

  1. Sprawdza pocztę i pobiera nowe wiadomości

  2. Sprawdza kanały informacyjne

  3. Otwiera poprzednią sesję

Ad. 1)

Nie używaj zbyt wielu kont pocztowych, logowanie się do każdego serwera zajmuje trochę czasu, nie wspominając o pobieraniu wiadomości…

Ad. 2)

Usuń kanały RSS, które nie są ci potrzebne, albo po prostu je wyłącz - zawsze będziesz mógł szybko do nich powrócić (RSS --> Kanały informacyjne --> odznaczasz niepotrzebne).

Ad. 3)

Przy wyłączaniu Opery nie zostawiaj zbyt wielu otwartych kart. Jeżeli nie korzystasz opcji kontynuowania poprzedniej sesji, wyłącz ją, zamieniając np. tylko na stronę startową (Narzędzia --> Opcje --> Preferencje --> Ogólne --> Uruchamianie: Przejdź do strony głównej.

=====

Poza tym nie zaszkodzi wyczyszczenie całej historii przeglądania, możesz to zrobić, z menu Narzędzia wybierając Wyczyść historię przeglądania --> Szczegóły, zaznaczasz wszystkie opcje, oprócz 2 przedostatnich (hasła).

Jeśli masz mało pamięci RAM, nie korzystaj z “egzotycznych” skórek. Zmień na domyślną albo na naturalną (najmniej zasobożerna). Dostęp do skórek: Narzędzia --> Wygląd.

:mrgreen:

ja nie mam problemu

zdaje ci się. FF jest bardziej pamięciożerny

  1. Wyczyścić kesz

  2. Zredukować listę zakładek do najpotrzebniejszych

  3. Pousuwać zbędne skórki

  4. Preferencje> Historia> Zapamiętaj odwiedzane adresy…>ustwaiasz na 100

Podręczna RAM>10MB

Podręczna na dysku >50 MB

Sprawdzaj, czy przechowywane strony zaktualizowano na serwerze

Spr dok>nigdy

Spr obrazki >nigdy

  1. OK