Dlaczego Outlook 2007 nie otwiera pliku .html

mam dwa kompy, stacjonarki (na laptopie nie patrzę narazie) i na nich outlooka 2007

Dostałem załącznik .html i na jednym kompie otwiera ten plik, na drugim nie podejmuje żadnej reakcji. Gdzie szukać problemu?

Plik html ma zostać otwarty jako podgląd w Outlooku, czy w przeglądarce internetowej?

Może rozszerzenia html nie masz przypisanego do żadnego programu?

Hej,

Czy przypadkiem na komputerze tym nie masz zainstalowanego Avasta 5.x?? Jeśli tak, sprawdź ustawienia skanera pocztowego dla Outlook’a. Nie wiem dlaczego, ale Avast w niższych wersjach linii 5 (w tym w wersji beta) na domyślnych ustawieniach blokuje pliki oraz wiadomości w formacie html. Dopiero aktualizacja pozwala na wyeliminowanie problemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To ma być otwierane w przegladarce.

Hej,

:arrow: A czy po zapisaniu pliku na dysku możliwe jest jego normalne otworzenie czy też nadal brak reakcji??

:arrow: Jaka przeglądarka ustawiona jest jako domyślna??

:arrow: Czy zmiana rozszerzenia na htm rozwiązuje problem??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie mogę zapisać na dysku

IE

nie mogę zmienić

Hej,

Wszystko wygląda tak, jakby Outlook po prostu zablokował załącznik jako potencjalnie niebezpieczny. Możliwa jest zmiana blokowanych rozszerzeń; niestety tylko tych, które dopiero przyjdą w mail’ach po dokonanych w programie zmianach. Ten załącznik, który już przyszedł, pozostanie raczej bezużyteczny. Program, o którym piszę to CodeTwo Attach Unblocker. Instalujesz go przy zamkniętym Outlook’u, a po zakończeniu instalacji i uruchomieniu klienta konfigurujesz go w samym programie. Na dobrą sprawę po prostu dodaje się do listy rozszerzenia plików, które nie wymagają blokowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus