Dlaczego Outlook 2007 nie otwiera pliku .html

(rafales) #1

mam dwa kompy, stacjonarki (na laptopie nie patrzę narazie) i na nich outlooka 2007

Dostałem załącznik .html i na jednym kompie otwiera ten plik, na drugim nie podejmuje żadnej reakcji. Gdzie szukać problemu?

(greh) #2

Plik html ma zostać otwarty jako podgląd w Outlooku, czy w przeglądarce internetowej?

Może rozszerzenia html nie masz przypisanego do żadnego programu?

(Dimatheus) #3

Hej,

Czy przypadkiem na komputerze tym nie masz zainstalowanego Avasta 5.x?? Jeśli tak, sprawdź ustawienia skanera pocztowego dla Outlook'a. Nie wiem dlaczego, ale Avast w niższych wersjach linii 5 (w tym w wersji beta) na domyślnych ustawieniach blokuje pliki oraz wiadomości w formacie html. Dopiero aktualizacja pozwala na wyeliminowanie problemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(rafales) #4

To ma być otwierane w przegladarce.

(Dimatheus) #5

Hej,

:arrow: A czy po zapisaniu pliku na dysku możliwe jest jego normalne otworzenie czy też nadal brak reakcji??

:arrow: Jaka przeglądarka ustawiona jest jako domyślna??

:arrow: Czy zmiana rozszerzenia na htm rozwiązuje problem??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(rafales) #6

Nie mogę zapisać na dysku

IE

nie mogę zmienić

(Dimatheus) #7

Hej,

Wszystko wygląda tak, jakby Outlook po prostu zablokował załącznik jako potencjalnie niebezpieczny. Możliwa jest zmiana blokowanych rozszerzeń; niestety tylko tych, które dopiero przyjdą w mail'ach po dokonanych w programie zmianach. Ten załącznik, który już przyszedł, pozostanie raczej bezużyteczny. Program, o którym piszę to CodeTwo Attach Unblocker. Instalujesz go przy zamkniętym Outlook'u, a po zakończeniu instalacji i uruchomieniu klienta konfigurujesz go w samym programie. Na dobrą sprawę po prostu dodaje się do listy rozszerzenia plików, które nie wymagają blokowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus