Dlaczego po instalacji każdego Linux mam czarny ekran?

Dlaczego po instalacji każdego systemu Linux mam czarny ekran?

Próbowałem zainstalować Ubuntu 10.10 [płytka oryginalna przesłana od Ubuntu ^^] (na czysty dysk) i instalacja przebiegła bez problemowo, ale przy próbie pierwszego bootowania ładuje się system ale jest czarny ekran.

Tak samo jest z Debianem, tylko na Debianie przynajmniej pokazuje się najpierw GRUB i jak w grubie w Debianie wcisnę “e” i dopisze “acpi=off” to Debian się odpala.

Próbowałem wczoraj także Arch Linux i on się odpala bez problemowo w CLI, ale po instalacji gnome miałem kernel panic i musiałem reinstalować Arch’a.

Nigdy takiego problemu nie miałem, bo nigdy nie instalowałem linuxa na czysty dysk, zawsze przez Windows z WUBI instalowałem Ubuntu, i po tym Ubuntu się odpalało bez problemu.

Czy może mi ktoś pomóc żeby był obraz przy odpalaniu Ubuntu?

Czy to problem sprzętowy?

Podaje jaki mam PC:

  • Kingston DDR2 2x 2GB 800MHz CL5

  • Intel Pentium Dual Core E5300 2.6 GHz BOX

  • Gigabyte GA-G31M-ES2L

PS. Jak instalowałem Mac OS X (oryginalny!) na PC na czysty dysk to bez problemu się teraz bootuje i działa, a Ubuntu przy bootowaniu ma czarny ekran tak samo Debian jak nie ma dopisanego acpi=off, tylko że w Ubuntu nie pokazuje się grub tylko odrazu ładuje system bez obrazu.

PS. Nie mam zamiaru instalować Windows. Aby zainstalować Ubuntu przez WUBI, bo wtedy max rozmiar dla Ubuntu to 30GB a ja chce mieć Ubuntu na całym dysku.

Jak możesz mieć Mac OS X oryginalny skoro ten można instalować legalnie tylko na sprzęcie od Apple?

Drugie, nie podałeś praktycznie żadnych danych. Jaka karta graficzna to przede wszystkim.

Potrafisz zabootować Live CD?

  • Mam oryginalną płytę Mac OS X, (Ale zainstalowane na PC :stuck_out_tongue: :smiley: )

- Moja karta graficzna: gf9500gt 1024m ddr2 128b

  • Nie, nie potrawę ‘zabootować’ Live CD, potrawie tylko bootować z Live CD.

Instalowałeś sterowniki do karty graficznej?

W Ubuntu trzeba wcisnąć Shift (czasami 2 razy) zaraz po uruchomieniu, żeby wejść do listy wyboru Gruba.

Z tego co kolega ma napisane w profilu, mieszka w mieście położonym na terenie Niemiec, z tego co kiedyś czytałem, w Niemczech podobno instalacja MacOS X na PC jest zgodna z prawem niemieckim i licencja nie może zabronić takiej instalacji, ale to należałoby sprawdzić w przepisach, ponieważ nie zostało to przez nikogo w 100% potwierdzone.

Pozdrawiam!

A jak mam zainstalować sterowniki jak przy bootowaniu systemu mam czarny ekran?

Aa, dzięki, a ja głupi specjalnie instalowałem najpierw Debiana a później Ubuntu żeby mieć GRUba przy starcie.

Z tego co ja wiem to w żadnym państwie nie wolno instalować OS X na PC :wink:

Ja kupiłem płytkę z Mac OS X i zainstalowałem za pomocą iBoot.

Ale postaram się sprawdzić czy to prawda :slight_smile:

Dodane 09.03.2011 (Śr) 2:09

Tłumaczenie:

Nie, na ‘normalnych’ PCs to nie jest możliwe -legalnie.

Ponieważ Mac jest związany ze sprzętem Apple.

Trzeba zainstalować w trybie tekstowym. Najpewniej będzie to plik bin. Podaj jaką masz kartę graficzną.

Już podawałem kartę graficzną!

Podaje ponownie: “Moja karta graficzna: gf9500gt 1024m ddr2 128b”

Ale ja już zainstalowałem bez problemu :slight_smile:

Tylko przy uruchamianiu mam czarny ekran.

Sterowniki możesz zainstalować w trybie Recovery Mode (Single-user mode), w trybie tekstowym.

Dlatego właśnie pisałem, że trzeba by to było sprawdzić, bo tylko o tym gdzieś kiedyś czytałem ale nie była to potwierdzona informacja, a że wtedy mieszkałem w Holandii, a teraz mieszkam z powrotem w Polsce, to tego nie sprawdzałem, bo i tak mi to do niczego nie było potrzebne :wink:

Pozdrawiam!

A mógłbyś mi pomóc moim PC? :slight_smile:

To znaczy?

Pozdrawiam!

Zainstalowałem Debiana 64bit dopisałem acpi=off i teraz mam jedyny problem z sterownikimi od karty graficznej.

Jak zainstalować sterowniki na Debiana 6.0?

Moja karta graficzna to GF9500GT 1024M DDR2 128B

:slight_smile:

Pobrałem sterowniki ze strony:

http://www.nvidia.de/content/DriverDown … pe=GeForce

i

http://damlab.pl/howto/nvidia_drivers/

Ale niestety nie działa i jest taki efekt: http://img.itunix.eu/images/zrzut_ekranu-1299688180.png

Masz zainstalowany pakiet Binutils tak, jak jest tam napisane?

Pozdrawiam!

Tak zainstalowałem go, i jak ponownie chciałem zainstalować sterowniki to były jakieś inne błędy.

Teraz ponownie zainstalowałem Ubuntu, i Ubuntu jest teraz sam na dysku, instalacja przebiega bardzo dobrze, ale przy uruchamianiu mam już czarny ekran, i jak wciskam shift to wchodzę do gruba, i jak dopisuje acpi=off i bootuje to nadal mam czarny ekran.

Bardzo proszę o pomoc.

Sterowniki, jeśli się nie mylę, powinieneś instalować w trybie tekstowym i stąd mogły występować błędy. Uruchom Ubuntu w trybie tekstowym i spróbuj instalować sterowniki.

Pozdrawiam!

A jak uruchomić Ubuntu w trybie tekstowym i jak później zainstalować sterowniki? :slight_smile:

Pisałem już wcześniej

Pozdrawiam!

PROBLEM ROZWIĄZANY

Kupiłem nową kartę graficzną i jest wszystko ok.