Dlaczego po kablu jest wolniejszy internet?

Z kilkoma osobami mamy wspólną sieć. Wszyscy jesteśmy podłączeni kablem. Od znajomej mogę “ściągać” sygnał z jej rutera. Okazuje się, że po kablu jest ok. 240 kbps, a z sieci bezprzewodowej grubo ponad 3 mega. Czy można coś z tym zrobić? Gdzie leży przyczyna?

Jaką macie szybkość, a jaką ma znajoma ?

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=230323

Możliwe, że coś w ustawnieniach. Czyli jak Wasz router obsługuje np 802.11 n to karta wifi i wszystko musi miec to samo :x

Koledze chodzi o rzecz odwrotną. A tak btw, może ktoś ograniczył prędkość na porcie LAN w routerze?

Jaki typ kabla? Jaka długość? Z jakich urządzeń sieciowych korzystacie (routery, przełączniki)? Jakie karty sieciowe?

Pozdrawiam!

Jestem najbliżej rutera. Prędkość u każdego, u wszystkich ( 4 osoby ) poza mną jest ponad 3 Mega tylko u mnie jest fatalnie.

Spróbuj zmienić kabel. Może jest skopany.

A czy sprawdzałęś wszystkie porty w routerze czy tak samo jest dodatkowo możesz zamienić kabelki i zobaczyć

rj45-cable-568a.gif

rj45-cable-568b.gif

dodatkowo możesz użyc też par nie używanych jako zamiennik

1 - Biały z brązowym

2 - Brązowy

3 - Biały z niebieskim

4 - pomarńczowy

5 - biały - pomarańczowy

6 - Niebieski

7 - zielony

8 - biało - zielony

miałem podobną sprawę z neostradą nawet monterzy byli i u nich było dobrze,przyczyną był sterownik karty lan odinstalowałem i windows sam sobie znalazł nowy sprzęt i sterownik teraz jest jak trzeba

Pojutrze ma być kolega i pewnie coś zaradzi. Po usunięciu problemu poinformuję. Kabel jest w porządku.

Dodane 14.06.2012 (Cz) 15:41

Teraz jest internet po kablu tak szybki jak radiowy. Coś było w ustawieniach mojego komputera. Niestety nie dowiedziałem się tego i nie mogę się tą wiedzą podzielić. Przepraszam.