Dlaczego po zamknięciu klapy laptop się wyłącza?

Mam laptopa hp compaq f 700 i wgrałem vista Ultimata… Po zamknięciu klapy laptopa komp sie wylancza przynajmniej tak to widać… Co może być nie tak z tym nie mailem tego problem na XP… ??? Proszę o pomoc to PILNE… Z góry Dziękuje

Prawie każdy laptop po zamknięciu klapy przechodzi w stan gotowości, co może przypominać nieco wyłączenie komputera. Jeśli po otwarciu klapy natychmiastowo pokazuje się pulpit z otwartymi wcześniej oknami, oznacza to, że właśnie zadziałała funkcja “Stan gotowości po zamknięciu klapy”.

Opcje tą można bardzo łatwo wyłączyć. Klikasz PPM na pulpicie -> właściwości -> wygaszacz ekranu -> zasilanie -> zaawansowane. Tam masz do wyboru kilka akcji związanych z zamykaniem klapy, oczywiście można wybrać opcję - “nic nie rób”.

W Viście się to trochę inaczej nazywa niż w XP’ku i (jak dla mnie) udziwnione to jest:

Start --> Panel sterowania --> Komputer przenośny --> W punkcie “Opcje zasilania” jest “Zmień skutek zamknięcia pokrywy” --> Po zamknięciu pokrywy: --> ustawiasz na “Nic nie rób” dla baterii i podłączonego zasilania.

A ja tylko dodam byś się nie zdziwił, gdy pomimo wyłączenia absolutnie wszelkich możliwych opcji związanych z uśpieniem, hibernacją itp zamknięcie pokrywy laptopa i jej otworzenie powoduje, że ekran jest martwy (czarny) i pomaga dopiero bezczelne wyłączenie laptopa przyciskiem zasilania i ponowne jego uruchomieniu w celu kontynuacji pracy z systemem

Taki mały bug nierozwiązany od roku

No cóż wygląda na to, że mój laptop z VU jest pozbawiony tego bug’u ;]

Bo masz widocznie grafikę osobną. Mój HP NX7400 z grafiką zintegrowaną Intela zachowuje się w dokładnie ten sposób

zachwilę temat pójdzie do kosza =D>

więcej tych znaczków nie miałeś na klawiaturze ?? :expressionless:

co do PROBLEMU !!

zastosuj się do raz mańka i zmień żeby nic się nie działo po zakmknięciu klapeczki =D

Heh, w tym problem(a bardziej nie), że lap ma integre(Intel GMA 900) ;] Chyba, że stery od XP’ka takie cuda działają bo takie właśnie mam zainstalowane :stuck_out_tongue:

Tylko ze po zamknięciu klapy komp sie wyłącza a nie hibernuje… otwieram klapie i jest czarny ekran i na gorze miga kursor po czym sie wyłącza sam… tak to wygląda dokładnie Oraz np ogladam film i malym ekranei i jest ok jak dam na full size to sie tnie i nei da sie ogladac.

U mnie Vista Ultimate i także grafika GMA950. Po zamknięciu pokrywy i otwarciu słyszę, że system się wzbudza, ale ekran pozostaje czarny. Jak się naciśnie jakiś przycisk to jest sygnał dźwiękowy, więc coś się dzieje, ale ekran pozostaje czarny

elmers ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu, nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó) oraz popełniając błędy gramatyczne. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

No tak to jest Vista… :]

A jeśli chodzi o czarny ekran po wybudzeniu to w PC-tach się też czasami to pojawia. Wiem, że opcje związane z wybudzaniem są dostępne w BIOSie, ale jeśli chodzi o laptopy to może być różnie i podejrzewam, że pewnie w ogóle nie da się tego ustawić.