Dlaczego polscy żołnierze

Czyli twoim zdaniem wojny są konieczne?Łatwo tak pisać siedząc przed(słyszałeś kiedyś wybuch bomby o 3 nad ranem?) komputerem, a postaw sie po stronie zwykłego Irakijczyka.Wiesz dlaczego większość ludzi wstępuje do ugrupowań terrorystycznych?

oczywiście, że nie są, ale tą wojnę wywołali terroryści. Wg ciebie lepiej pozwolić na to, aby w innych krajach runęły wieżowce tak jak kiedyś w USA.

Radykalny świat muzułmański wypowiedział świętą wojnę cywilizowanym krajom zachodu, trzeba po prostu wszystko robić aby ograniczyć skutki takiej wojny.

nie słyszałem i nie chcę słyszeć. A akcja w afganistanie właśnie jest po abyśmy nie musieli słuchać takich wybuchów.

Dzięki ofensywie w Iraku, irakijczykom teraz żyje się znacznie lepiej niż za czasów dyktatora.

L.B.G.

Wiesz ale bzdury piszesz. W Afganistanie ropa żal.pl jak to piszą niektórzy userzy.

Tylko pomyśl co by się działo w regionie i w samym Iraku gdyby nie było tam sił pokojowych.

A mam Ci wypisać ile tysięcy osób zabito podczas rządów Saddama?? Mówi ci coś chemiczny Ali??

hahaha z tym to trafiłeś. A pamiętasz kto pierwszy zaczął i kiedy?? Pamiętasz olimpiadę w Monachium?? Pamiętasz może jak po mistrzostwach świata piłce nożnej w 1994 zabito piłkarza kolumbijskiego??

Pamiętasz 11 września?? Pamiętasz krwawe egzekucje??

Weź trochę pomyśl za nim napiszesz PEACE.

A nie przypadkiem George W. Bush?To stany zjednoczone wraz z sojusznikami zaatakowały irak powołując się, na to iz irak posiada broń atomową.

Moim zdaniem wojny dadzą odwrotny efekt niż zamierzono.Nawet Bush powiedział, że Ameryka przegrywa wojnie w Iraku.

Ludzie wstępują do ugrupowań terrorystycznych bo nie widzą perspektyw na dalsze normalne życie i większość stara się pomóc w ten sposób swojej rodzinie.

Ale ja pisałem o Iraku a nie o Afganistanie.

Mówisz o tych ciągłych wybuchach?

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 11:51

Pisałem o Iraku, ale ty pewnie nie rozróżniaż tych dwóch krajów

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 11:56

Tam nie było Irakijczyków tylko Palestyńczycy i nie można ich wszytskich wrzucać do jednego worka.

Omg. Czy ty umiesz powiązywać ze sobą konkretne wydarzenia i wyciągać z tego wnioski. Przypomnę Ci, że taka postawa Amerykanów zaczęła się od 11 września. To po tych wydarzeniach powstała także lista potencjalnych zagrożeń i państw wspierających terroryzm czyli oś zła. Amerykanie najpierw uderzyli w Talibów. A potem w Irak. Tylko pamiętaj, że najpierw chciano rozwiąząć to pokojowo, lecz Saddam robił wszystko by tak nie było. Zapoznaj się z faktami bo wypisujesz totalne bzdury.

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 11:57

Omg, mi chodziło ogólnie o terrorystów.

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 11:59

A i mała prośba. Zacznij używać jakiś konkretów. BO takie gadanie:

tam jest wojna i jest źle,

Busch bez powodu zaatakował IRak

Jest co najmniej śmieszne

A to nie było przypadkiem odwrotnie ?Że Husajn jednak wpuścił inspektorów a Ci nic nie znaleźli?

Ja bym raczej proponował tobie sie zapoznać z faktami.Obejrzyj sobie wiadomości w jakieś arabskiej stacji np Al-Jazeera a później porównaj to sobie wiadomościami w bbc.

A dlaczego nie uderzą w Iran?Przecież Iran przyzna sie do prowadzenia testów nad energią atomową?

A kim według ciebie są terroryści?

Hahahahah, Saddam utrudniał jak mógł pracę inspektorom. Był taki moment, że nawet nie pozwolił inspektorom wchodzić do poszczególnych budynków.

ponownie hahahahahah. Rozbroiłeś mnie. Wiadomo po czyjej stronie będzie stała arbaska telewizja.

Może to zrozumiesz choć wątpię. Nic nie jest czarno-białe.

Próbujesz tworzyć własną historię. Nie widzę sensu dalszej dyskusji z tobą . Nie mam zamiaru się denerwować i odpowiadać na co raz głupsze wnioski i stwierdzenia z twojej strony. Proponuję poczytać trochę archiwalnych numerów dowolnych gazet z końca 2002r. i początku 2003 roku. A z pewnością twoje wątpliwości jak to było z inspektorami zostaną rozwiane.

Tak samo wiadomo po czyjej stronie będzie stała amerykańska tv?Nieprawdaż?

Możesz zacząć podawać konkrety.Bo takie gadanie że atak na Irak jest dobry jest co najmniej głupie

Ty masz głupie stwierdzenia i opierasz się jedynie o opinie jednej strony, nie chcąc poznać drugiej.

Polecam

http://www.arabia.pl/content/view/288700/2/

Gazeta Wyborcza

Więc to stwierdzenie:

pozostawie bez komentarza.

KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ.

W gazetach podawali również, że Irak posiada broń jądrową a amerykanie mają na to dowody.

Podważasz w tej chwili wiarygodność mediów. A przecież to tylko i wyłącznie dzięki nim masz informację o IRaku.

Kończę

Pozdro

Miłego dokształcania

wątek był o żołnierzy więc koniec dyskusji w tym wątku zakończę tak:

Dobrego żołnierza i dobrej armii nie da się wyszkolić tylko w sztucznych warunkach - na poligonach i ćwiczeniach. Wojsko powinno uczestniczyć w rzeczywistych misjach ofensywnych i pokojowych, tam zdobywa prawdziwe doświadczenie. Wojsko nie jest od tego aby siedzieć w koszarach.

Tak samo lekarz chirurg aby nie wypaść ze swojego zawodu musi cały czas operować… a nie tylko np cały czas uczyć się na manekinach i zgłębiać teorię.

Owszem w Iraku zdarzają się teraz jakieś incydentalne wybuchy, ale trzeba pamiętać, że państwo dopiero teraz się odbudowuje, struktury obronne, policja. Poziom życia zwykłych ludzi się poprawia, zaczynają żyć normalnie.

Dyktator został zatrzymany i o to chodziło, teraz trzeba pomagać organizować struktury państwowe, a ze względu na wybuchy (o jakich pisze L.B.G. ) obecność obcych wojsk jest jeszcze w tej chwili wymagana.

Co do afganistanu polscy żołnierze są na misji pokojowej, pomagają miejscowej ludności budować szkoły, mosty a przy okazji pilnują. co w tym złego. A to że zdarzają się ataki i wypadki, no cóż teren wojny.

Na tym kończę wypowiedzi w tym wątku, wszystko co miałem do przekazania przekazałem.

Podważam wiarygodność USA.

Sam sobie życzysz?

Ty pewnie tak, ja posiadam również inne źródła informacji.

np??

L.B.G. OMG :x :x

no…

co to wnosi do wątku?

el polaco podał konkrety w przeciwieństwie do ciebie

nigdy nie będzie “ogólnego” pokoju na świecie… przede wszystkim to jest wojna wiary…Muzułmanizm nigdy nie uzna chrześcijaństwa…niby poco by mieli przyznać racje chrześcijanom? wszystkie samochody pułapki wybuchają dlatego ponieważ prowadzący je muzułmanie robią to dla wiary , DLA NICH TO JEST ŚWIĘTA WOJNA…

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 15:07

=D> =D>

Pokaż mi te konkrety!

Że media pokazują tylko to co uznają za słuszne i nie są w 100% obiektywne.

Człowieku zastanów się co piszesz?Mam znajomych muzułmanów, znam ludzi którzy są muzułmaninami a chodzą do chrześcijańskich szkól.Widze u ciebie całkowity brak wiedzy na ten temat.Wiesz wogóle jakie maja podłoże dzisiejsze walki miedzy Irakijczykami?Tak wojna ma podłoże religijne ale tam zabijają sie muzułmanie miedzy sobą (sunici i szyici)

Nie ma takiego czegoś jak święta wojna, ludzie po prostu są bardzo słabo wykształceni, biedni i nie widzą perspektyw do życia,a takim człowiekiem można bardzo łatwo manipulować.

Niestety, ale jest.

Ale to nie upoważnia tych ludzi do zabijania innych ludzi. To że ktoś jest biedny to jeszcze nie powód żeby iść i zabić kogoś kto jest dobrze wykształcony i bogaty. Takich ludzi trzeba albo zamykać w wiezieniu i psychiatryku, albo likwidować. Innych możliwości nie ma. :!: :!:

Zgadzam się, ale nie zamkniesz ich wszystkich , anie nie pozabijasz ani nie zamkniesz w psychiatryku.Może zamiast leczenia zastosować profilaktykę?

Nawed bardziej niż wskazana ale powinny to być tylko i wyłącznie wojska ONZ.

Terroryści uderzyli w USA i tylko im od wielu lat grozili nie nam! !!

miałem nie zabierać głosu w tej sprawie, ale chcę jeszcze wtrącić kilka zdań.

Jason X a ty myślisz, że Polska jest krajem przykrytym szklanym kloszem i nie mają na nią wpływu, żadne sytuacje, jakie mają miejsce w Europie i w USA. Wiesz jaki skutek np dla rynków finansowych może mieć taki atak jak miał miejsce 11 września, który ponownie miałby miejsce w USA, albo tym razem np w którymś z krajów europejskich??

W dobie globalnej gospodarki nie ma czegoś takiego jak państwo, kapitał nie ma kraju pochodzenia. W przypadku podobnego ataku, jak 11 września każdy kraj na świecie by odczuł w swoich finansach, że na drugim końcu świata miało miejsce takie zdarzenie.

z terroryzmem można walczyć tylko globalnie, walka tylko jednego kraju, np samego USA nie przyniesie efektu.

Można by się odnieść do obecnych wydarzeń. co przeciętnego kowalskiego, Jason X , L.B.G. żyjących w Polsce obchodzi USA i problemy na rynku kredytów hipotecznych. Niby nic, a ta sytuacja spowodowała tąpnięcie na wszystkich światowych giełdach i osuwanie się indeksów giełdowych. Problemy banków europejskich, nawet australijskich. Wiesz ile banki na świecie wpompowały do systemu finansowego pieniędzy aby nie dopuścić do krachu - więcej niż po ataku 11 września. Wiesz ile ludzi teraz w Polsce inwestuje np w funduszach inwestycyjnych, lub bezpośrednio na giełdzie? Wiesz jakie pieniądze są zainwestowane przez towarzystwa emerytalne na przyszłe emerytury Polaków?? Wszystkie te oszczędności sporo stopniały.

Nie pisz mi, że wydarzenia w innych krajach europy, azji i ameryki nie mają żadnego wpływu na nasz kraj i nas nie powinny obchodzić.

Co z tego, że podstawy polskiej gospodarki są na razie dobre, poddajemy się trendom światowym.

Ataki terrorystyczne, np z 11 września, mają diametralny wpływ na cały świat. Trzeba robić wszystko, aby nie było takich przypadków.