Dlaczego polscy żołnierze

…nastawiają policzek w Iraku i Afganistanai skoro te kraje nigdy nas nie zaatakowały i niczym nam nie groziły? Czy możemy być dumni z tego, że nasz kraj splamił swój honor i stał się najeźdźcą?

Skąd te wnioski?

Niby pomagamy żołnierzom z USA ale w zamiast “nic” nie dostajemy

Dostaniemy.

Kopa w tyłek.

Ludzie…my tam musimy być… :roll: :roll: :roll: przecież jesteśmy w nato nie?? nato to też są obowiązki :roll:

Bo nasz kraj jest zazwyczaj spokojny i nie miał imperialnych zapędów, żeby bezpodstawnie atakować inne.

Wydajemy tylko forsęna tą wojnę, niepotrzebnie, bo to wojna USA, a nie nasza. Te pieniądze moglyby iść na szkoły, autostrady, szpitale. Skandal!!

Jason X a co to za żołnierz który całą swoją karierę zawodową w wojsku spędza w koszarach i poligonach. Co warta jest taka armia, która nigdy nie uczestniczyła w prawdziwych starciach, nie strzelała z prawdziwej amunicji itp. Tak się składa, że akurat teraz i w najbliższej przyszłości w Polsce nie będzie okazji do sprawdzenia się jako prawdziwy żołnierz.

Ktoś kto decyduje się na pracę w armii, wie co robi i wie od czego jest wojsko.

chciałbyś np leczyć się u lekarza, który nigdy podczas swojej pracy nie leczył ludzi a np pracował jako przedstawiciel handlowy jakiś firmy farmacełtycznej lub miał pracę biurową :slight_smile:

To nie powod, żeby atakować kraj, ktory nam nic nie zrobił. Że niby co? Napdamy bezpodstawnie na Afganistan tylko po to, żeby nasi żołnierze mogli sobie więcej psotrzelać?

co ty człowieku opowiadasz, pierwszy raz słyszę że napadany bezpodstawnie na Afganistan… hmm pewnie jak opanujemy afganistan, to utworzymy sobie tam swoja kolonię :slight_smile: powodzenia.

no ale tam walczymy i strzelamy do wyimaginowanych wrogów!!

jakto ?

Przecież Polska jako dobry przyjaciel stanów zjednoczonych ma nałożone wizy 8)

Chyba wystarczająca nagroda :lol:

Dzięki temu z kraju nie ucieknie zbyt wiele wiary :roll:

edit:// terrorystów

pszeciesz mówie rze musimy tam być !!

A ci terroyści już od dawna zagrażali Polsce :slight_smile:

polska miała by zniesione wizy, bo prawo wizowe zostało zliberalizowane, tylko… nadal za dużo ludzi leci do USA i nie wraca w wymaganym terminie. czyja to jest wina?? każdy poważny człowiek, w stosunku do którego nie zachodzą podejrzenia, że “przedłuży” sobie pobyt wizę z dużym prawdopodobieństwem dostanie.

a to co Polska dostaje w zamian za akcje militarne naszych żołnierzy, to tylko kwestia ustaleń politycznych…

musimy być bo nato :roll:

Jason X w dzisiejszych czasach, nie liczy się jeden kraj, jak np Polska, problem jest globalny. Zapewniam Cię, że jeśli np runą kolejne wieżowce w USA, jak kilka lat temu odbije się to również na Polsce i na innych krajach, będzie to miało wpływ na globalny świat finansów i gospodarki krajów.

Bzdura może mam Ci to przeliterować B Z D U R A. Najlepiej zróbmy z Polski drugą Szwajcarię.

Zauważ, że Polska nie jest najeźdźcą tylko jest tam w ramach misji pokojowej.

A co wy macie do USA do pewnego momentu(udany atak na WTC - chociaż było ich kilkanaśie “tolerowali” terroryzm. Teraz Amerykanie wychodzą z założenia “Najlepszą obroną jest atak”. Starają się oddalić niebezpieczeństwo od swojego kraju. Chyba naturalne.

Wybacz … ale jak by się rozpanoszyli to najpierw USA potem Anglia następnie Francja itp aż by doszło od Polski a poza tym tak jak mówi Szymek2.0 to też sprawa NATO a poza tym korzyści są bardziej długo planowe a wy byście chcieli tak chop siup i już …

dokładnie :mrgreen:

jeszcze dodam że jesteśmy w NATO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Francja i Niemcy też są w nato a jednak nie okupują Iraku.

Przemoc rodzi przemoc.

Czy chodzi o ropę ?

Brała udział w wojnie ?

prestiżowy brytyjski magazyn medyczny "Lancet" opublikował szacunkową liczbę ofiar po stronie irackiej, od marca 2003 do czerwca 2006 ma ona wynosić ok. 655 tys.osób, w większości cywilów.

STOP WOJNIE !!

i niech terroryści opanują cały świat…

:wink: