Dlaczego procesor po oc pokazuje róże taktowanie


(W O L F) #1

Witam

Mam problem z moim Quadem Q9550 2.8 który był podkręcony na 3.66 wszystko działało do puki synek coś nawywijał z kompem . Po starcie systemu bios ustawił sie na wartościach fabrycznych - gdy znowu go podkręciłem do znanej wartości teraz przy starcie systemu na stronie kodowej pokazuje raz 3.66 a raz 3.67 komp chodzi ok ale tego wcześniej nie było twardo stał na 3,66. Co trzeba jeszcze zmienić płyta asusa P5QE


(TrueFaith) #2

Nie kumam Cie, przecież to normalne że procek się wacha o kilka MHz, jak chcesz to spróbuj przywrócić oryginalne ustawienia BIOS'u i podkręcić spowrotem.


(Dimatheus) #3

Hej,

Spokojnie, to zupełnie normalne zachowanie. Wystarczy uruchomić jakikolwiek program sprawdzający komponenty komputera - CPU-Z, Core Temp czy Speccy - by przekonać się, że rzeczywista prędkość taktowania procesora nigdy nie jest całkowicie stała. Posiadam procesor C2D P7350 o taktowaniu 2 GHz, a teraz w programie CPU-Z pokazuje taktowanie 1995,1 MHz. Płyty zmieniać nie ma więc potrzeby. Być może wcześniej nie zauważyłeś, że wielkości te nieco się zmieniają - a w Twoim przypadku w ogóle są minimalne.

Pozdrawiam,

Dimatheus