Dlaczego ram nie działa

cze kupiłem te pamieci

http://allegro.pl/nowa-samsung-ddr-2gb- … 48798.html

A nie działaja mi nwm czemu

moja płyta głowna

Biostar K8VGA-M

może nie działać poprostu z tą płytą a opisz dokładniej w czym tkwi problem płyta startuje czy są jakieś sygnały z biosu

Pewnie płyta główna na śmietnik się nadaje:

Pamięci dobrze włożone i gdy właczam kompa słychac taki dzwienki co 1/2s takie sygnały jakby

BIOS Beep Codes

Jest coś nie tak z RAMem. Wyczyść sloty, wkładaj jedną po drugiej w jeden potem w drugi slot. Zresetuj bios albo ręcznie ustaw na 200MHz (400 MHz DDR).

A co DDR400 ma do śmietnika? Przecież te procesory innych nie obsługują.

Odrazu próbowałem robić z tymi slotami ale nic nie dało się stare ramy działaja

Dodane 27.07.2012 (Pt) 23:41

Jak ustawić na 200mhz?

Fusy z kawy mówią mi, że problem leży po stronie układów pamięci - i bynajmniej nie dlatego że RAM jest uszkodzony, tylko dlatego że płyta (ogólnie) nie jest w stanie poprawnie rozpoznać 128 MB modułów.

Przeczytałem DDR2, wydaje mi się trzeba bios zaktualizować.

Pobrałem

Bios Utility

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/int … p?S_ID=210

No właśnie, bo przeczytałem też certyfikowane obsługiwane RAMy i były tam takie o tym symbolu tyle że 512MB (8x64 MB). Pytanie czy ten 1GB to jest 16x64 MB (nie pamiętam jak na takie się mówiło - dwuliniowe, dwustonne?) czy 8x128 MB.

Jeśli w innym kompie zadziałają i jeśli nowy BIOS nie pomaga tzn. że to co wyżej jest b.prawdopodobne.

Inna sprawa że płyta ma chipset VIA, więc jak dla mnie wszystko jest możliwe. Jakbyś poszukał gdzieś w złomowni jakąś płytę z chipsetem AMD/ATI albo nForce (mam Epox 8-RDA i chyba wszystko łapie, poszukaj inny model Epox pod twój procesor) to było by ok.

Mam opcje Clear CMOS zrobić to?

Dodane 29.07.2012 (N) 0:31

Sciaglem program i mamopcje Clear CMOS Zrobic to?

kahan32 - czytasz co się do ciebie pisze ? Jeśli RAM jest niekompatybilny z płytą główną, to możesz CLEAR CMOS robić do emerytury …

Ale nie zaszkodzci zrobić nie?

Stare dobre przysłowie informatyczne powiada: “nie naprawia się czegoś co działa”.

Czyli co ramy tylko na sprzedaż zostały

poprostu te ramy nie będą działały z Twoją płytą

Taniej zmienić płytę na lepszą, bo powiedzmy sobie że to co masz to jest coś taniego i na nie najlepszym chipsecie.

Dobre stare używane płyty kosztują, a te droższe o 23% mają nawet gwarancję.

Jaka plyte polecacie?