Dlaczego różne wersje Skype nie chodzą na Viscie Home Basic

Witam:)

mam problem z programem skype gdzy go załączam jest ok ale gdy próboje się zalogować albo założyć nowe konto to albo to robi ponad 20 minut i pisze ze nie potrafi sie polaczyc albo pisze brak odpowiedzi i program sie zacina;/ czytałem wiele wątków na innych forach i nikt mi nie potrafił tego wytłumaczyć… a najdziwniejsze jest to że mam 2 komputery w domu jeden jest mój osobisty (laptop system Home Basic) a jeden wspólny (stacjonarny system XP professional)

i na tym 2 komputerze ten instalator i program działają bez zarzutu i na rejstracje lub logowanie czekam dosłownie 10 sekund a na laptopie ten sam instalator z tą samą wersią programu skype co jest na komputerze stacionarnym nie potrafi sie zalogować ani za rejstrować

więc moja prośba jest taka

jeżeli ktoś mógłby mi przybliżyć troche czy istnieje jakaś wersia co działa na Viscie Home Basic bez zarzutu ? i jeśli tak to link do tej strony poprosze!

U mnie chodzi każda wersja Skype. Teraz mam najnowszą Skype beta (version 4.0.0.181) i spisuje się wspaniale.

Można pobrać ze strony http://www.skype.com/intl/pl/download/s … dows/beta/ .

Po prawej stronie kliknij na Windows ( Beta). Też mam Vistę Home Basic, a laptop ma procesor jednordzeniowy

i 1Gb Ram-u. Tak, że nic specjalnego.

próbowałem zainstalować ale on nawet nie umie sie połączyć nawet gdy wylaczylem zapore nadal nic…