Dlaczego strona nie wyświetla się tylko pod IE 6.0?

Cześć !

Od niedawna hobbystycznie zajmuje się webmasteringiem.

Mam mały problem ze stroną, która jest już umieszczona na serwerze.

Sprawdzałam wyświetlanie strony narzędziem http://browsershots.org

Wynik sprawdzania jest taki, że strona nie wyświetla się w ogóle tylko w Internet Explorer 6.0 windows xp (pokazuje się tylko tło strony).

Natomiast wyświetla się poprawnie w pozostałych przeglądarkach: innych wersjach IE, Firefox, Opera itd. pod linuxem, windowsem i innymi systemami.

Kiedy uruchamiam stronę z komutera za pomocą zainstalowanego Internet Explorer 6.0 windows xp strona wyświetla się, ale bez grafiki – w miejscu grafiki są pola z krzyżykami, dopiero kiedy kliknę jeden z odnośników menu do podstron czy artykułów cała grafika ładuje się.

Można wywnioskować z tego, że IE6 ma jakiś błąd, tylko jaki ? Czy ktoś może wie jak rozwiązać problem z IE 6 ?

Prawdopodobnie napisałeś stronę ZGODNIE z standardami i użyłeś jakiegoś elementu HTML/CSS którego IE6 nie wspiera stąd taki wynik. Witaj w prawdziwym świecie webmasteringu i IE6 :wink:

IE6 nie akceptuje spacji i polskich liter w nazwach plików, może też być coś innego. Nie podałeś kodu, linka do strony.

IE6 jest ogólnie taką starą przeglądarką że powinna być dawno w muzeum techniki :wink:

IE6 jest ogólnie taką starą przeglądarką że powinna być dawno w muzeum techniki

Zgadzam się :slight_smile:

Powiem może tak że obowiązkiem każdego webmastera jest napisanie kodu tak aby każda przeglądarka tak samo ją interpretowała a przynajmniej podobnie ale również użytkownik przeglądający stroną ma obowiązek aktualizacji przeglądarki z której korzysta do najnowszej wersji tak i ze względu na poprawne wyświetlanie strony jak i na zapewnienie większego bezpieczeństwa przy korzystaniu z internetu oraz paru innych rzeczy.

Po drugie może jak podasz kod strony lub link do niej to coś się poradzi bo nie mamy ze sobą czarodziejskich kul :smiley:

Hej !

Jestem dziewczyną, ale to tak na marginesie :slight_smile:

Co do napisania strony zgodnie ze standardami to raczej niemożliwe, gdyż nie posiadam takiej wiedzy. Poza tym validator.w3.org wykazał sporo błędów w kodzie, które właśnie poprawiam. Mimo błędów strona prawidłowo wyświetla się we wszyskich przegladarkach tylko nie w IE6.

Strona jest napisana w CSS i XHTML, do tego zawiera obsługę formularza w PHP.

Co do spacji i polskich liter to wiem, że nie może ich być stąd nie używałam ich w nazwach plików, zamiast spacji dałam _.

Problem tyczy się tylko przeglądarki Internet Explorer 6.0 i nie jednego czy dwuch zdjęć, ale całej grafiki na stronie.

Martwi mnie to gdyż wiele osób korzysta z IE6.

Proszę więc o pomoc jak ugryzć toporną wyszukiwarkę IE6, o której już naczytałam się jaki to “postrach” webmasterów, niestety rozwiązania problemu choćby ogólnikowo opisanego nie znalazłam.

jak już wspominali wyżej, daj kawałek kodu.

Jestem dziewczyną, ale to tak na marginesie :-)

SORY :slight_smile:

Prześlij kod css bo tam są zadeklarowane grafiki?

Nic się nie stało :slight_smile:

Grafiki są częsciowo zdeklarowane w CSS, a częściowo XHTML, naczytałam się o standardach i chciałabym zmodyfikować aby było minimum XHTML, a maximum CSS, właściwie głównie dlatego, że ułatwia to modyfikacje strony, która chcę w przyszłości przerabiać, a moja strona będzie dosyć obszerna.

O bloodscreen, byłabym bardzo wdzieczna :slight_smile:

Strona to: http://www.ekologia.za.pl

Może już poprawiłaś, ja widzę grafikę w IE6 (mam xp sp2).

Nic nie poprawiałam, dopiero się zabieram. Hmmm ja mam IE, xp (nie aktualizowane) i sp1 i nie ładuje mi grafiki automatycznie (pojawiają się pola z krzyżykami w miejscu grafiki) tylko jak kliknę na jakiś odnośnik na stronie ładuje się grafika.

Może się rozpędziłam mówiąc, że mam IE6 na komputerze, ale wyciągnęłam taki wniosek, kiedy narzędzie http://browsershots.org w przypadku testu wyświetlania na IE6 na zrzucie ekranu pokazało samo tło, a moja IE wyświetla stronę, ale bez grafiki (wiem tyle, że ma 8 lat i jest niezaktualizowana).

Czyżby to był indywidualny problem mojej przeglądarki, chociaż skoro tak jest czemu strona przechodzi negatywny test w IE6 na http://browsershots.org

Oczywiście na co dzień korzystam z innej wyszukiwarki :smiley:

Ja wole korzystać z google jako wyszukiwarki :wink:

Czy na całej stronie nie widzisz grafiki czy tylko określone grafiki?

Przejęzyczyłam się, przeglądarki oczywiście :smiley:

Na całej stronie nie wyświetla się grafika (są krzyżyki w miejscu zdjęć), a wystarczy, że kliknę na jeden z odnośników i ładuje się cała grafika.

Lena28, strona faktycznie sypie błędami validatora - trzeba by to poprawić. Style na niej też są takie “dziwne” - równiez do poprawy.

Niestety na ie6 nie moge sprawdzić, ale na screenie z browsershots.org widać że coś trzyma na skrypcie reklam

:wink:

Poprawka, sprawdziłem na IETester (http://www.my-debugbar.com/wiki/IETester/HomePage) -tylko on działa mi na Viście - strona załadowała się poprawnie.

Dzięki za pomoc wszystkim. :slight_smile: Błędy oczywiście mam zamiar poprawić.

Sprawdzam właśnie u kogoś także na starej wersji IE i to samo – trzeba kliknąć na odnośnik aby wyświetliła się strona, a jak już raz grafika poprzez kliknięcie na odnośnik załaduje się, to wyświetla się dopóki nie otworzę nowego okna przegladarki.

Pojawia się coś co budzi moje podejrzenia – po wpisaniu strony do przegladarki w pasku adresu nie pojawia się coś w stylu http://www.ekologia.za.pl/index.html

Tylko http://www.ekologia.za.pl/200# Dopiero jak kliknę na odnośnik to pojawia się http://www.ekologia.za.pl/index.html

[EDIT]

Chyba wszystko się wyjaśniło - wina leży najprawdopodobniej po stronie serwera i firmy hostingowej. Jeśli się mylę to sprostujcie mnie - otóż przyszło mi to do głowy, że coś nie tak jest z hostingiem, gdyż już raz musiałam pisać do firmy hostingowej, bo nie wyświetlała mi się captcha (tylko na tym serwerze, a na innych było ok).

Zrobiłam teraz coś takiego: wrzuciłam pliki na serwer yoyo i grafika ładuje się w IE6 prawidłowo i wszystko jest ok ! Na moim serwerze natomiast są problemy z grafiką w IE6, które opisałam powyżej. Zastanawiam się w tej chwili nad zmianą hostingu, jaki darmowy hosting proponujecie ? Domena w tym hostingu musi miec w miare poważną końcówkę, oczekuje także php, nielimitowany transfer, funkcja mail…

Trochę to dziwne żeby wina leżała po stronie serwera :? Niestety nie mogę sprawdzić jak strona działa na ie6 bo mam ostatnią wersje ie. Przejrzałem kod i pierwsze co bym zrobił to arkusz css zamieścił osobno ale teraz to już by było trochę zmieniania :? Po drugie szablon strony zrobił bym na div-ach a nie tabelach(możliwe że dlatego ie6 robi problemy) Tylko że teraz to byłaby trochę monotonna robota :? i na końcu poskracał kod css na właściwości typu skróconego dotyczące np właściwości border czy font

czyli np nie

border-color: #004000; border-style: solid;

tylko np

border: solid #000000 2px;

Więc jak naprawdę chcesz wiedzieć czyja to wina IE6 czy firmy hostingowej to do dzieła :smiley: hehe

Wydaje mi się że to wina reklam, zmień serwer i wtedy zobacz.

Tak to dziwne, ale jest tak, że grafika nie wyświetla się w IE6 na moim serwerze,a wyświetla się w IE6 będąc na innym serwerze. Jeżeli sprawdzę to na kolejnym komputerze, który wiem, że ma zainstalowaną przegladarkę IE zle wyświetlającą grafikę na mojej stronie to jakie wnioski mogę wyciągnąć ?

Może inaczej – oprogramowanie mojego serwera może nie jest tak odporne na błedy w kodzie jak oprogramowanie innych serwerów – podobnie jak przeglądarka x jest bardziej toporna i oporna niż przeglądarka y. (zakładając, że nie jest to wina hostingu, a bloodscreen błędy w hostingu zdarzają się, na stronach firm hostingowych są nawet zakładki błędy hostingu). Oczywiście jak trafnie napisałeś trzeba dbać o poprawność kodu tak aby wyświetlał się prawidłowo we wszystkich przeglądarkach, ale chodzi o to, że nawet jak ktoś będzie miał poprawny kod przez błędy w hostingu może być coś nie tak.

Myślę, że po prostu firmy hostingowe dysponują lepszym lub groszym oprogramowaniem.

Wiem, że kod pozostawia wiele do życzenia, ale jest to moja pierwsza strona na której właściwie uczę się HTML i CSS, stopniowo będę modyfikować i poprawiać kod, na pewno chcę zrobić zęwnętrzny arkusz stylów, bo oszczędza miejsce i jest wygodny przy modyfikacjach strony.

[EDIT]

Może Puma bo po raz kolejny sprawdziłam stronę na http://browsershots.org i tym razem pozytywny wynik we wszystkich wersjach IE, a może wynik kapryśnego oprogramowania albo błędów w moim kodzie.