Dlaczego SYSTEM potrzeboje 256 mb-ram?

Witam mam Kompa Intel Pentium 4//3.00 GHz//512 mb-ram//radeon x800 GTO Fireblade 256+Dysk Samsung 120 gb.Nie wiem dlaczego System zabiera Mi AZ ok.260 mb-ram:/:/:/np.chce pograc w jakas gre co ma zalecane 512 mb-ram,wiec ja instaluje bez problemu bo wiem ze mam w kompie 512 mb-ram,problem w tym ze Gra sie tnie jak nie wiem co,dlatego ze Zostaje Mi tak naprawde do dyspozycji 256 mb-ram:/:/:/Mozna cos z tym zrobic??zeby system mnie pobierał czy cos??Bardzo prose o odp.Mam program EVEREST Home Edition…Zamieszczam wpisy z niego:

Pole Wartość

Pamięć fizyczna

W sumie 511 MB

Użytych 323 MB

Wolne 187 MB

Wykorzystanie 63 %

Rozmiar pliku wymiany

W sumie 1249 MB

Użytych 292 MB

Wolne 956 MB

Wykorzystanie 23 %

Pamięć wirtualna

W sumie 1760 MB

Użytych 616 MB

Wolne 1143 MB

Wykorzystanie 35 %

Physical Address Extension (PAE)

Obsługiwane przez system operacyjny Tak

Obsługiwane przez procesor Tak

Aktywna Nie

Zależy jakich programów używasz,niektóre wczytują się fragmentami do pamięci przy starcie Windows,aby szybciej się uruchamiac - moduły szybkiego uruchamiania

Windows może buforowac sobie pamięc,aby przyśpieszac pracę,często używane biblioteki są całe ładowane do pamięci

Nowe wersje programów mają więcej funkcji,ale też większe zapotrzebowanie na pamięc

Internet - kiedyś strony www były bardziej statyczne,tekst i parę obrazków,dzisiaj to flash,Java,intuicyjna obsługa - wszystko to daje dodatkowe funkcje ale też zabierające pamięc,a co z tym zrobic ?,dokupic jeszcze 512 MB ram,nowsze gry mają tak naprawdę takie wymagania,nawet jeśli na opakowaniu pisze 256 MB ram,musisz doliczyc,że drugie tyle zabiera ci system

Więc jeśli na grze pisze 512 MB ram tak naprawdę potrzebujesz ok. 768 do 800 MB ram,zależy jeszcze,czy ustawisz wysokie detale grafiki w grze

Wiem…Wiem to ze Musze dokupic to wiem.A co do tego zajmowania to pewnie masz racje,wychodza coraz to nowsze Aplikacje itp.wiec maja coraz wiecej bajwrow,funjcji…a co za tym idzie pobieraja wiecej pamieci…Wielkie dzieki za odp.Pozdrawiam…

Przecież możesz spokojnie powyłączać niektóre usługi w systemie .

Na stałe

Jak i jakie ??

:arrow: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=7723

:arrow: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … =5989&st=0

za wiele to nieda ale zawsze coś .

Albo ręcznie przed graniem.Ctrl+Shift+ Delate.

Ja tak robie.

Nawet anty wirusa wyłączam. Najwięcej zajmuje .

( W Kasperskim to jest zdaje się - Wstrzymaj ochronę ,albo dodaje grę do wyjątków- najlepiej całkowicie wyłączyć ochronę w czasie rzeczywistym)

Oczywiście tylko z poziomu programu,bo za pomocą Menadżera zadań windows się nie da.

No i jeśli nie gra się w sieci .

Ooo widzisz,dzieki Ci wielkie ziomek za POMOC! !!

Antywirusy też lubią mulic kompa,co do pamięci to nawet są to programy takie jak Winzip,możesz zaoszczędzic nawet 50 MB pamięci wyłączając je,ale przy bardziej wymagających grach mało to da,następny przykład to zastąpienie Adobe Acrobat Readera Foxit Readerem 2.0 jeśli używasz przeglądarki pdf,Adobe Acrobat Reader jest duży i długo się wczytuje,Foxit Reader jest mały i szybki