Dlaczego tak się grzeje

Zobaczcie tutaj http://pictureposter.allbrand.nu/pictur … u.JPG.html

co mi się tak grzeje(procesor,zasilacz) i jaka tego może być przyczyna???

Temp3 nikiedy dochodzi nawet do 75stopni.

Czy te temperatury mogą być przyczyną że czasem mi się komp resetuje???

Porcesor Athlon2000+

Grafika GF4 MX440

Płyta LITEON AA280 / VIA KT333

Pamięć 512MB

I jeszcze coś: podczas sprawdzania dysku programem antywirusowym są nawet takie temperatury! : http://pictureposter.allbrand.nu/pictur … 2.JPG.html

dzięki za pomoc

Za co odpowiada TEMP 3 ?

Bo ta temperaturka faktycznie jest za wysoka. Poza tym napięcie +12V jakby za duże.

Oczywiście że tak. Chłodzonko masz sprawne przeczyszczone itd. :smiley:

Właśnie sęk w tym że nie wiem z czego to tmperatura. Wydaje mi się że to z chipsetu ale nie jestem pewny.

Jak mogę sprawdzić z czego ona jest???

Podkręcałeś procka? - to zmniejsz takotwanie, napięcie itp.albo lepszt wiatrak.

procesor nie był podkręcany. Moze napięcie jest za wysokie tak jak pisano wyżej? Jak można je zmienić??

Sprawdz wiatraki czy nie są zabrudzone. Masz może chłodzenie do niczego. :smiley:

Wiatrak na procku jest czyściutki - w tamtym tygodniu go czyściłem razem z radiatorem

Wiatrak na zazilaczu nie był czyszczony od około roku - ale nie wydaje mi się by to on był odpowiedzialny za temperaturę

Poza tym komputer jest bez obudowy by mu chłodniej było :-)))

I taka temperatura :!: To faktycznie masz problem. Musisz wykumać od czego jest ta temperatura. Zobacz w opcjach sped fana lub zainstaluj Aida 32 może tam coś wykalkulujesz. Jak nie to pod biosa zobacz co tam pokazuje za temperatury. :?

dla Athlon zdaje mi sie że 75 stopni to normalka więc nie powinno ci sie tak dziać . Wiesz jakie jakie ma dopuszczalne temperatury? Sprawdz . Ja tylko napisałem to z pamięci. Ale jeśli jest to max . to jest żle.

Wiesz Phylby może nie jest jednak normalna a raczej jeszcze dopuszczalna. Ja mam ten procesor i temperatura 45 st. :smiley: Te procesory o ile pamiętam nawet ponad 80 wytrzymują ale napewno nie jest to normalna temperatura. :?

Graniczna temperatura dla Athlona to 90 st. , ale poprawną pracę gwarantują przy max. 65 st.

:o :o czlowieku ,od razu zakup nowego zasilacza i wylacz komputer jesli niechcesz uszkodzic komponentow

o ile juz stabilizatory na plycie ci sie nieuszkodzily (widzac po tych dziwnych odchyleniach napiec)

pod takim napiecem pracowac

jak mozesz tak dopuszczac zeby dzialac na takim kompie

a temp zasilania +5 ktora wynosi juz u ciebie 4,75 swiadczy o problemie z zasilaczem o jego nachodzacym kresie

twoje napiecie +12V przekroczone jest o prawie 15%

a max ochylenie od normy gora do 5% czyli gora +12,75 / -11,75

(0,5-1) to juz ostatecznosc i niekazda plyta to zniesie

jesli nieposiada ukladu czterofazoweggo (Abit,A-Open)

Temp1 - Chip (System FAN)

Temp2 - CPU (CPU FAN)

Temp3 - Wnetrze obudowy ,mierzone wtym miejscu w ktorym jest wentylator z czujnikeim polozony

HDD - twardy Dysk (temp pownna wynosic do 45% max powyzej grozi uszkodzeniem danych i skraca zywotnosc dysku i jego, kondycje)

Powiem ci jedno jakim cudem masz ustawione napiecie 1,7v

jesli neipodkrecales procka powinno wynosic i wahac sie w granicach

1.65v - 1,675v

i to 1,675v tez juz ostatecznosc jesli niepodkrecales procka

dla orginalnych ustawien dla twego modelu

no chyba ze trafiles na jakas dziwna wersje dzialajaca na 1,7v

Na takim napieciu 1,7v twoj procek pobiera juz 55W min.

a w stresie moze byc wiecej o 5w

Zakup pasty termoprzewodzacej takze cie czeka na 100%

jesli twierdzisz ze masz wentylatory sprawne >>

a propo (czyscic) to mozesz spokojnie pod bierzaca woda

przedtem szamponu dajesz troche

np. potem wycierasz recznikem z wiezchu

(podtem kladziesz go od spodu zeberek radiator na reczniku by mogla ewent czesc wody splynac)

nastepnie suszarka

dmuchasz od spodu od strony elelktroniki (to najwazniejsze)

a potem z zewnatrz -do suchosci-

Na koniec dajesz kapke do srodka wentylka na lozyska

smar plynny jakis ale to min. ilosc

potem mozesz przedmuchac suszarka by sie wentyl podczas krecenia dobrze nasmorowal lozyska

Procka z pasty starej usuwasz; szczoteczka od zebow z miekkim wlosiem

i troche kapka szamponu .potem pod bierzaca woda wszystko splukujesz

(prysznic)

lub pod destylowana jesli posiadasz >>potem suszysz suszarka

-do suchosci-

i czekasz by oziebl np,wsuwajac

do folii elektrostatycznej

urzadzenia elektron. czyscisz sprezonym powietrzem z kurzu lub szmatka nawilzona z woda najlepej destylowana potem sucha przecierasz ewen. suszarka

mozesz przedmuchac do sucha

Ogolnie temperatury masz podniesione ok do 30-35%

i to jest naprawde bardzo wysoko

Temp1 CPU powinnes miec max w stresie do 50 stopni

Temperatura procka powyzej 50 stopni

powoduje juz niestabilna prace systemu >>

reset ,BlueScreen czy po duzszej pracy

zawieszenie systemu.

Tu jest napisane http://www.dyski.wirt.pl/procesory/prockiamd_7gen8a.htm

ze do 90 stopni.

Zobacz czy masz tak typ procesora .

Ps.

I to takiej temperatury powinien być stabilny! !!

A że w normalnej pracy tem . jest inna to już inna sprawa.

Phylby ty niepatrz na strony on moze miec inna wersje procka kazda ma inny max temp zalezy takze od obudowy procka czy ma CPGA,OPGA,mPGA czy OBGA

max temp to jest temperatura ktora jesli zostanie uzyskana lub troche przekroczona

powoduje juz uszkodzenia termiczne struktury krzemu danego modelu

nieodwracalne zmiany a nie stabilna prace do tej temp

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

jak chcesz mozesz sprobowac np. masz procek do 90 stopni

popracuj na nim pare godz na temp powiedzmy 80 stopni gwaranatuje ci ze im dluzej bedziesz na nim pracowal tym bedzie gorzej chodzil resety BlueScreen-y itd. czy nawet uszkodzenie plyty

niemowie o procku ale o plycie i elementach umieszczonych blisko procka

Oznaczenie

Zalezy co ma napisane i jaka ma literke na procku

np.

AXDA2000DUQ3C

np w tej wersji temp max .

odpowiada litera 3 od konca Q czyli 100 stopni

sa jeszcze V,S,Q,R

i kazdy procek ma oznaczenie takie tak zwane oznaczenie kodowane

AMD

mozna to spawdzic takze programowo (tylko warunek jesli procesor zostaje podkrecony zmianie ulegaja napiecia i czestotliwosc)

reszta bez zmiain

Kamcia_18 własnie niedzy innymina na tym polegają testy kompa że sie go max. opciąża . I powinien działać tak jak fabryka napisała.A że sklepy robią kaszanę a ludziska składaki to tak jest jak jest.

Napisałem mu żeby sprawdził typ procka.

AXDC2000DUT3C takiego mam procka.

Mozę ten program coś żle pokazuje bo na 100% niec w komputerze nie było podkręcane.

Zasilacz ok rok temu był wymieniony na nowy 350watowy bo 3setka się spaliła

Dlaczego ??

Jeszcze jedno, o czym Kama nie napisała. Temperatura procka wynosi średnio 20-25 stopni więcej, od tej podawanej przez progrmy, czyli dodaj te parę stopni i masz rzeczywistą temp. procka. Chociaż to pół biedy, z tego co widać masz podwyższoną temperaturę płyty, co jest bardziej groźne. Nawet przy ostrej pracu, żadko przekracza 40 stopni, a tu chyba jednak wina napięć.

Najszybszym rozwiązaniem jest…manual twojej płyty i dokładne porównanie wszystkich elementów. Nie znam niestety tej płyty, ale na pewno masz instrukcję, tam wszystko pisze.

Pozdrówa.

niestety tego nie jestem w stanie stwierdzić. Komputer się nie włanczał a był jeszcze na gwarancji więc go oddałem a oni wymienili zasilaczy i już jest ok.

Co do manuala płyty…niestete nie jestem specem w tej dziedzinie, a w instrukcji nic nie umię znaleźć o napięciu:-(((