Dlaczego tak wolna Wi-Fi

Witam. Mam WAG54G i przyłączony kablem stacjonarny oraz bezprzewodowo laptop. Połączenie z internetem na laptopie OK. Problem z połączeniem a właściwie szybkością laptop-stacjonarny(i odwrotnie). Otwieranie udostępnionego katalogu trwa koszmarnie dłuuugo, ściągnięcie pliku jeszcze dłuuuuuużej.Czasami pojawia się komunikat “program nie odpowiada” - szczególnie gdy usiłuję głebiej wniknąć w strukturę katalogu. Na obydwu komp. Win XP ze zaktualizowanym Nortonem AV 2003 oraz Microsoft AntiSpyware i włączony firewall Windowsa. Na początku chodziło to szybciej. Mogłem na laptopie oglądać film zapisany na dysku stacjonarnego. Już nie wiem gdzie szukać przyczyny. Sam nic nie kombinowałem a domownicy oczywiście twierdzą ża też nie… Może ktoś ma jakieś sugestie?

Witam

Czy adresy są przypisywane automatycznie bo jeśli tak to nie najlepsze rozwiązanie. Adres stacjonarnego 192.168.0.1 a lapcia 192.168.0.2.

Serwer Preferowany na stacjonarnym adres lapcia i na laptopie Serwer Preferowany adres Stacjonarnego i musi chulać.

Przyjmuje że żadna ściana ogniowa nie blokuje sieci. :slight_smile:

Rzeczywiście adres jest przydzielany dynamicznie. Spróbuję to zmienić. Rozumiem że zmieniam jedynie w komputerach. Czy router nie ma tu nic do rzeczy?