Dlaczego takie złącze PCI? Co mi da CD-IN?który prawy kabel?

Dlaczego moja karta telewizyjna ma takie złącze PCI? Wszystkie tunery tak mają?

LEADTEK%202000XP%20EXPERT.jpg

Mam to rozumiem normalnie w PCI wsadzić? Ale dlaczego ma to wycięcie po środku?

Złączono Posta : 30.10.2007 (Wto) 16:00

Aha. Dostałem jeszcze kabelek audio do podłączenia do CD-IN na płycie głownej ale co mi to da?

Złączono Posta : 30.10.2007 (Wto) 16:06

I jeszcze jedno czerwony kabelek to prawy czy lewy?

nie masz kabla euro w domu ?? sprawdź na nim :stuck_out_tongue: to standardowe PCI we wszystkich slotach jest wcięcie to dalsze (względem śledzia).

nie mam :slight_smile: Proszę napisz :stuck_out_tongue:

Włóż ten tuner i sprawdź czy go widać. Może budowa karty jest taka że akurat nie musi obsługiwać tego styku na którym jest przerwa.

ok mniejsza o styk. Już widze że większość kart tak ma

Teraz mam pytanie co mi da podłączenie do CD_IN i jakiego koloru jest prawy kab

el. Czerwony czy biały

Podłączenie do CD_IN da ci tyle że będziesz słyszał dźwięk z karty tv,

oraz mógł go nagrywać.

Co do kabelków to nie wiem. Ja swoją podłączyłem na ślepo :stuck_out_tongue:

A jak nie podłącze to nie będę słyszał? :o

No chyba, raczej, na pewno nie. :slight_smile:

coś mi sie kurde nie chce wierzyć , że jak tamtego nie podłącze to nie będzę miał dźwięku z tunera na kompie. Może to ktoś potwierdzić?

Bez podłączenia kabelka CD_IN nie będziesz miał dźwięku,mam tą samą kartę TV:)

Może kolega art678 źle się wysłowił. Chodziło o to że nie będzia można podłaczyć tunera bezpośrednio do głośników. Chyba… :?

Zadam pytanie. Czy jeżeli nie podłącze kabelka CD-IN to będę miał dzwięk powiedzmy z jakiegoś serialu w głośnikach?

Mam tą kartę i dźwięk z niej wędruje do kompa po tym kabelku.

W kartach innych firm musiałbyś łączyć przez zewnętrzne gniazdo line_in

No dobrze a teraz http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 42cffc459b

Faktycznie, wygląda na to że na tej płycie nie ma wyjścia CD_IN

Ale skoro masz starą kartę dźwiękową to zainstaluj ją.

Następnie podłącz kabelek z karty tv do wejścia oznaczonego aux (cztery gołe piny na karcie) i to teoretycznie wszystko.

Teoretycznie bo być może do używania tej karty może być potrzebne wyłączenie zintegrowanej w biosie ( ja osobiście się na tym nie znam, od zawsze jadę na zintegrowanej i nie miałem tego problemu)

Chociaż ja osobiście przerobiłbym bym kabel tak, aby dało się go podłączyć bezpośrednio do line-in :smiley:

ps. ja kupiłem ją między innymi dlatego że posiada wewnętrzne połączenie z k. dzwiękową

już ja zainstalowałem ale podpiąłem na dźwiękowej karcie do cd-in a nie do aux. i śmiga. jutro sobie kupie antenę to powiem jak z tv. radio hula i dźwięk jest