Dlaczego telewizor odtwarza filmy tylko z niektórych pendrive'ów?

Mam pewien problem. Mam telewizor LG oraz dwa pendrivy: pendrive 1. ma 8 gb pamięci i odtworzy na tym telewizorze każdy film, nie zależy od tego, czy film ma format mp4 czy avi. Natomiast pendrive 2. ma 64 gb pamięci i nie odtworzy prawie żadnego filmu; wyskakuje napis “Wybrany plik nie jest obecnie obsługiwany”. Myślałam, że to wina formatu mp4, więc pobrałam program Format Factory i przeformatowałam filmy na avi, lecz po próbie odpalenia filmu na telewizorze znów pojawia się ten sam komunikat. Nie wiem, co mam zrobić, żeby filmy odpaliły. Chciałabym, aby z pendrive 2. dało się oglądać filmy na telewizorze. Obydwa pendrive mają pamięć 2.0. Bardzo proszę o pomoc. PS: to mój pierwszy wpis i nie wiem, czy dobrze wybrałam kategorię :smiley:

Słowo Klucz: system plików na pendrive.

Gdy już się ktoś domyśli jaki masz system w komputerze, to może poradzi, abyś sprawdziła:

  • jaki system plików na obu penach(Prawy myszy na ikonie > Właściwości)
  • jakie systemy plików obsługuje TV - Fat32, NTFS, ExFat?
  • czy filmy z pena 64GB można odtworzyć na komputerze, część z wynalazków z allegro to chińskie podróbki o pojemności ok 2GB

Przede wszystkim podaj jaki masz dokładnie model telewizora. Mój na przykład nie odtworzy niczego z pena sformatowanego w NTFS, buntuje się też jeśli pen ma więcej niż 32 GB, albo gdy chcę obejrzeć film o zbyt wysokim bitrate i w 60 fps-ach, który zajmuje ok 4 GB. Poza tym jeśli ta Twoja 64-ka ma za niską szybkość transferu to też wyskoczy podobny komunikat. Ja przypuszczam, że nie wyrabia Ci się układ w telewizorze gdy chcesz obejrzeć filmy wymagające wyższej przepływności bitowej i większej pamięci cache w urządzeniu.

Możesz też spróbować zrobić mniejszą partycję np. 16GB na tym pendrive. Jest szansa, że pójdzie. Jeszcze jedno nie twórz wolumenu GPT tylko MBR, niektóre telewizory “głupieją” jeżeli mają do czynienia z GPT.

Sformatuj penka spod poziomu tego tv. Gdzieś powinien mieć taką opcję. To przeważnie pomaga na takie właśnie “dolegliwości”.

Obydwa pendrive mają FAT32 a na telewizorze nie umiem sprawdzić :smiley: :smile: sprawdzałam też czy na komputerze pójdzie film z tego pendrive i nie poszedł, pokazała się tylko nutka i odliczało czas, ale bez żadnego innego obrazu ani bez dźwięku.
Telewizor to TOSHIBA (przepraszam za pomyłkę, przedtem napisałam LG :smile: ) model to 26EL933G
Komputer ma system Windows 7

Sprawdź VLC player na komputerze. Jeśli nie odtworzy to pendrive może być wadliwy.

Pobierz


Rozpakuj, uruchom jako admin, wybierz język
Select target - wybierz podłączonego pena 64GB
Data volume
wybierz i zaznacz :
only - wpisz np 100
kliknij na:
Write+Verify
Zaznacz tekst jaki wyświetli w oknie po weryfikacji zapisu, prawy myszy, kopiuj i wklej do notatnika lub bezpośrednio na forum

I pewnie będzie temat jak wyczyścić komputer po H2testw.

Wstyd kolego!
Program ubogacony jest z pewnością programem lepszym. A wizyta w dziale “Bezpieczeństwo” podniesie oglądalność i rozwinie intelektualnie pytacza.

Zalogowani na portalu nie mają styczności z asystentem.

Jakby jeszcze logowanie było pewne - jak się loguje na forum to często nie jestem zalogowany na portalu.

Zajrzyj w instrukcję obsługi. Powinno o tym w niej być. A jak nie, to na stronie producenta, gdzieś w supporcie klienta.

1 polubienie

Zapewne brakuje mu identyfikatorów sprzętu do co niektórych pendrive’ów

1 polubienie

Dzięki wielkie za wszelką pomoc :wink: jeszcze spróbuję parę sposobów, które mi podaliście :wink: może to coś pomoże :slight_smile: pewnie pendrive jest nieźle wadliwy ale jeszcze popróbuję :wink: