Dlaczego tracert pokazuje timeout?


(XOR) #1

Mam internet w Vectrze, modem Arris (do niego podłączony router TP-Link, a do routera komputer). Gdy wysłam żądanie tracert do np. wp.pl to pokazuje mi przez wszystkie skoki:

 

 1     *        *        *     Upłynął limit czasu żądania.


(roobal) #2

U mnie na TP Link WR543G jest to samo. Z tego co wyczytałem w Internecie, jest to normalne zachowanie i nie można w żaden sposób tego zmienić. Być może wszystkie albo niektóre modele TP Linków blokują pakiety ICMP z tracert/traceroute.


(XOR) #3

Wcześniej miałem TP-Linka do Neostrady (8840T) i pamiętam, że jak tam sie “bawiłem” to nie było problemów. Ciekawe co ma na celu ta blokada.


(system) #4

A podepnij sobie bezpośrednio pomijając router.

 

WR642G też ma blokadę, ale widziałem już takie co miały w meni opcję zgody na tracert. Już niema (firmware wr64xgv3_080628)

 

p.s.Polecam udać się na stronę tp-linka bo w wielu w nowszym firmware dodali tracert.

 


Ja do swojego właśnie dopadłem firmware z tracert, właśnie wgrałem i działa :), no i dodali multum innych opcji. A router wcale nie młody bo katuje go już ponad 7 lat.


(roobal) #5

Oficjalny? Bo akurat ja miałem fabrycznie najnowszy i już nie ma żadnych aktualizacji. No ale czego tu się spodziewać po sprzęcie za 100zł :wink:


(system) #6

Oficjalny ze strony TP-Linka, ale dziwne to jakieś bo jak go kupiłem to tak co pół roku sprawdzałem i nie było, ostatni raz patrzyłem z rok temu.

Dałem sobie luz ze sprawdzaniem bo już sądziłem, że nic nie będzie do tak starego sprzętu. Ten temat sprawił, że z ciekawości sprawdziłem.

A co dziwne bo ma datę 2008 !

 

 

Fakt w 2007 kosztował około 140zł, więc żaden wypas, ale odporny bo od 2007 nonstop online. A wygląda identyko jak Twój tylko diody niebieskie.

Ten jest na systemie VxWorks 5.5.1 więc alternatywnych raczej nie ma i nie będzie.


(XOR) #7

A czy jak zrobię aktualizację fiormware to moje ustawienia nie pójdą w kosmos? Trochę się namećżylem, żeby skonfigurować ten router pod Vectrę (klonowanie MAC itp.).


(Longhorn2009) #8

Możesz zapisać obecne ustawienia (backup) i potem przywrócić.


(system) #9

 

Rozbawiłeś mnie :stuck_out_tongue: Co Ty konfigurowałeś pod Vectre ?

Jakoś mam Vectrę gdzieś od 2006r i nigdy nic nie musiałem robić. Router TP-Linka na fabrycznych ustawieniach działa po 10s od włączenia.

Po co klonować MAC, dzwonisz do Vectry, mówisz, że masz router i ludek za chwilę odczyta sobie w ich systenie ten MAC, ustawia i po robocie.

W tych czasach oni nie wnikają, 8 lat temu to batalie stoczyłem z upartym człowiekiem bo morde piłował, że ja chcę odsprzedawać sąsiadowi, nawet paragrafami straszył :stuck_out_tongue:

 

Jedyne co musisz zrobić to zmienić domyślny login i hasło routera :slight_smile:

A opcje klonowania to mają te routery z automatu na 1 click

 

Router ma opcję backup konfiguracji i przydaje się jak masz duuuużo ustawień forwardingu, firewalla itp Coby potem nie klepać od nowa portów.


(XOR) #10

A po co mam dzwonić i się uzerać jak mam w routerze opcję klonowania MAC karty? Zresztą to porada wzięta z tego forum. Zdaje sie nawet od samego roobala.