Dlaczego trzeba podać width, ile jest domyślnego?

<ol style="position:absolute;width:1000px">

	<li style="float:left">dsjfjsdfhjkdfh</li>

	<li style="float:left;margin-left:22px">dsjfjsdfhjkdfh</li>

	<li style="float:left;margin-left:22px">dsjfjsdfhjkdfh</li>

	<li style="float:left;margin-left:22px">dsjfjsdfhjkdfh

		<ul style="padding:0;position:absolute">

			<li style="margin-left:20px">WWWWWWWWWWW</li>

			<li style="margin-left:20px">WWWWWWWWWWW</li>

			<li style="margin-left:20px">WWWWWWWWWWW</li>

		</ul>

	</li>

</ol>

VS

<ol style="position:absolute">

	<li style="float:left">dsjfjsdfhjkdfh</li>

	<li style="float:left;margin-left:22px">dsjfjsdfhjkdfh</li>

	<li style="float:left;margin-left:22px">dsjfjsdfhjkdfh</li>

	<li style="float:left;margin-left:22px">dsjfjsdfhjkdfh

		<ul style="padding:0;position:absolute">

			<li style="margin-left:20px">WWWWWWWWWWW</li>

			<li style="margin-left:20px">WWWWWWWWWWW</li>

			<li style="margin-left:20px">WWWWWWWWWWW</li>

		</ul>

	</li>

</ol>

Gdy sobie scrolluję ctrl++ lub ctrl+scroll - przybliżam sobie witrynę to 1. sposób jest OK, bo podałem wymiary. Ale dlaczego właściwie muszę je podawać, ile jest domyślnego? 500px, czy ile? Bo gdy nie podam width, to po przybliżeniu do max’a  zawija tekst.

Ja chcę mieć to na Auto, nie 1000px. Jak podam auto, to mi się przy przybliżaniu zawija w dół.

Domyślnie masz tyle miejsca ile zajmuje okno przeglądarki. Scroll (czy tak jak Ty to robisz czy też po prostu zmieniając rozmiary okna) powoduje że ten obszar ulega zmianie. Zmiana ta objawia się tym, że w drugim przypadku lista dostosowuje Ci się do możliwego obszaru, który może zająć, a w pierwszym ma ona zadeklarowaną wartość.  Jej się trzyma nie zważając na to, że zmniejszone okno nie wyświetla całości informacji, którą chcesz przekazać. Wracając do Twoich zachcianek, Auto - jak nazwa wskazuje, dostosuje się do obszaru okna. Podanie wartości ustali tą wartość (spróbuj sobie ustawić wartość na 50px i zauważ, że będziesz miał listę od razu zwiniętą bez względu nawet na to, że przeglądarka będzie zajmować cały ekran).