Dlaczego ubuntu server a nie desktop Plusy i minusy

Witajcie,

już nie raz bawiłem się w ubuntu desktop ale nigdy nie patrzyłem na wersję server. Co oferuje wersja server czego desktop nie oferuje. Wiadomo możliwość hostingu www ale oprócz tego czy jest coś co było by dość interesujące??

Wersja serwer przede wszystkim jest w 100% okrojona z desktopowych śmieci. Jest sama konsola, apt i dodatkowe usługi które można podczas procesu instalacji dodać i zainstalować. Ubuntu Server jest to cały czas ubuntu! Na Ubuntu Desktop również możesz mieć apache i serwer poczty. Wystarczy doinstalować odpowiednie pakiety. Wersje serwerowa jest po prostu specjalnie przygotowana, aby zużywać jak najmniej zasobów oraz być przygotowaną do pracy jako typowa maszyna serwerowa.

mikber18 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go ponieważ nie używasz polskich znaczków (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń). Proszę więc o poprawienie wszystkich swoich postów w tym temacie pod kątem polskich znaczków, przy użyciu przycisku zmien.gif

mikber18 ,

Widzę, że edytowałeś post, ale… Dalej brakuje w nim polskich ogonków. Czyżby edytowany przez Ciebie post nie został poprawnie wysłany na serwer? W każdym bądź razie, korekty musisz dokonać jeszcze raz. Pamiętaj na przyszłość o polskich ogonkach.

Pozdrawiam.