Dlaczego Vista nie chce sie uruchomić?

od pewnego czasu co jakiś czas gdy włączam komputer vista zatrzymuje sie na ekranie bootowania. Wtedy musze przywracać system lecz od dzisiaj i to nie pomogło. co to może być i jak moge sobie z trym poradzic?? za wszystkie sugestie z góry dziękuje:)

ps. jestem laikiem wiec troche wyrozumiałości:D

Przyczyn może być kilka - od wirusa modyfikującego pliki,po błędy systemu plików,a nawet problemy sprzętowo-programowe - np. żle napisany sterownik

A tryb awaryjny działa?Były jakieś komunikaty.Próbowałeś podczas startu systemu wcisnąć klawisz F8 i wybrać opcję-“ostatnia znana dobra konfiguracja”?Lub podobnie,nie pamiętam dokładnie tego komunikatu.

spróbuj naprawić system z płytki instalacyjnej

na razie nie moge preinstalować bo mam OEM który dostałem razem z kompem dopiero jak zrobie plytke to spróbuje tryb działa i jak daje ostatnia dobra konfiguracja to jest to samo . Sprzęt napewno nie bo mam Intel Core 2 duo 2.50 ghz 3 gb ram’u i Nvidia Geforce 9400 GT. Wirus też nie bo okresowo sprawdzam sobie kompa Hiackiem i combo oraz Gmerem. spróbuje z płytką Pozdro:)

Dodane 26.09.2009 (So) 16:27

niestety nawet instalacja nakładkowa nie pomogła:( po 4 wlanczeniu kompa dalej to samo:(