Dlaczego w windows 10 na przeglądarce Edge nie działają filmy VOD ?

Dlatego piszę, że zostaje stary Firefox 51, 52 z włączonymi npapi z about:config lub jakieś forki tych dwóch wersji Firefox (najlepiej 32 bitowy by się mogła aktywować wtyczka, chociaż w niektórych forkach jest wsparcie dla Silverlight mimo użycia wersji 64 bitowej forka) czy opcja odtwarzania w Internet Explorer z menu MS Edge.

Mi przychodiz na myśl tyle, że przejście na HTML5 jest porównywalne jak namawianie MS na aplikacie UWP. Po co skoro stare działą świetnie tak to mozna krótko skomentowac. Po co się rozwijać, zmieniac skoro nikt tego nie chce.

Ale to Onet się w sumie nie rozwija lub jest to dla nich zbyt kosztowna zmiana do wprowadzenia.

nc+VOD czy cyfrowy polsat VOD tez nie działą bez Silverlight. Sprawdz sobie na Edge :slight_smile:

Szkoda, że niema żadnego rozszerzenia na Edge, żeby filmy Vod działały.

Podziękuj właścicielowi Onetu czy Ipli. Sillverlight jest martwy. Przyszłością jest widevine content decryption module i HTML5 DRM (uproszczenie) używany między innymi przez Spotify, Netflix. Polscy wydawcy nie są na bieżąco odnośnie zabezpieczeń DRM i tylko czekają na nabicie kasy za streaming słabej jakości (odwieczne problemy z KSW w Ipli).

Bo w Polsce wszyscy chca jak najtaniej, a najlepiej za darmo, ale coś za coś. Za darmo nikt nie da jakości i nie pozwala na obsługe w nowych standardach. Według mnie UE powinna się tym zając byłaby to jedna z wielu ■■■■■ół, na jakie nałozyliby przepisy, ale o wiele przydatniejsza od innych :slight_smile:

1 polubienie

Co to są te forki ? bo nie bardzo rozumiem i skąd je pobrać ?

Masz w menu start Sillverlait gotowego do instalacji więc jak chcesz to go uruchom.

forek = FIREFOX :smiley:

Sprawdzałem i nie mam w menu start tego. Na windows 10 nigdy tego nie miałem na laptopie.

Wszystko działa na EDGE ale przy Windows 10 RS1 1607 a Windows 10 RS2 1703 nie działa

A ja mam wersje 1703 systemu i dlatego mi nie działa VOD na Edge.
Może poprawią to w następnej wersji. Do wrześniowej aktualizacji już nie daleko.
vdsl2 nie aktualizujesz sobie systemu do nowszej wersji ?

Czytałeś artykuł z antyweb?
MS usunął wsparcie dla NPAPI i ActiveX w Edge.

Support for ActiveX has been discontinued in Microsoft Edge, and that includes removing support for Silverlight. (…)

https://blogs.windows.com/msedgedev/2015/07/02/moving-to-html5-premium-media/

1 polubienie

Wydanie innej firmy bazujące na kodzie Firefox/Chromium, lepiej zacząć od starszej wersji Firefox 51 lub 52 (z odblokowaną funkcją NPAPI ““Otwórz stronę about:config tam dodaj klucz wartość logiczna / boolean “plugin.load_flash_only” i wartość fałsz / false. Zrestartuj przeglądarkę””)).

wybierasz jedną z dwóch wersji :arrow_right: wybierasz system :arrow_right: wybierasz język :arrow_right: instalujesz i sprawdzasz

Przykładowy fork:

Features
Disabled Encrypted Media Extensions (EME)
Disabled Web Runtime (deprecated as of 2015)
Removed Pocket
Removed Telemetry
Removed data collection
Removed startup profiling
Allow running of all 64-Bit NPAPI plugins
Allow running of unsigned extensions
Removal of Sponsored Tiles on New Tab Page
Addition of Duplicate Tab option
Locale selector in about:preferences > General