Dlaczego w windows 10 na przeglądarce Edge nie działają filmy VOD ?

Chciałem się Was zapytać, bo może u Was też taki problem występuje, że na Windows 10 w przeglądarce Edge nie działają filmy VOD. Zauważyłem, że od dłuższego czasu już tak jest.
Czy coś mi się popsuło, że te filmy nie działają ? czy po prostu wina jest Microsoftu ?
Jak wchodzę na jakiś film VOD, który chcę obejrzeć to mam tylko obrazek z jakiejś sceny filmu i więcej nie mam nic. Może mi ktoś pomóc w tej sprawie ? Czy u Was też tak jest ?

To zależy od MS,który nie daje rozszerzeń do swojej przeglądarki.Najpewniejsze są Firefox,Opera,Chrome,bo się rozwijają i dostosowują,dlatego na nich wszystko działa.Żeby działał VoD potrzeba często wtyczek Silverlight,Flash,Ajax i co tam jeszcze te usługi wykorzystują.Recepta to sprawdzić na innych przeglądarkach.

Czyli mam czekać na jakąś aktualizacje do Microsoft na przeglądarkę Edge, która uruchomi możliwość oglądania filmów VOD ?

Czekać. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś do filmów VOD, używał np. Firefoxa, który to sobie ze wszystkim radzi.

2 polubienia

Masz zainstalowaną wtyczkę Silverlight?

To instalować tego silverlight na windows 10 czy nie ? Bo już nie wiem.

Oczywiście, że instalować jeśli chcesz oglądać. U mnie bezproblemowo odtwarzane są w przeglądarce Edge filmy ze strony http://vod.tvp.pl ,a że niektórzy będą krakać o zagrożeniu? No to trzeba wybierać. Ja wybrałem oglądanie. :slight_smile:
W życiu czyha nas mnóstwo zagrożeń. Np. opalanie się grozi rakiem skóry i też musimy wybierać.

1 polubienie

Wejdź tez w Ustawienia zaawansowane Edge i sprawdź czy masz włączony Flash Player.

Floyd sprawdź proszę to czy u Ciebie działa ? https://vod.pl/programy-tv/efekt-nostradamusa-tajemnica-siedmiu-pieczeci-online/kt50508 Bo to co Ty mi dałeś to u mnie też działa.
Zero Ghost w Edge mam włączony Flash Player.

Nie wiem jak jest teraz w Edge po aktualizacjach, ale w momencie, gdy zaktualizowałem Windowsa do Creators Update, strony informowały mnie, że w Edge jest przestarzała wtyczka Flash Player. Przed aktualizacją do CU, z tym problemu nie było. To jak to teraz jest?

Czekam na odpowiedź i jakąś sugestie .

Windows 7 Pro x64 + FLASH + Silverlight + DirectX 9 - filmik działa bez problemu.

Najnowszego Flasha masz pewnie z Windows Update.

Przeinstaluj sobie…
Silverlight’a i DirectX 9 - ja wiem, że ‘dziewiątka’ to powoli zaczyna być relikt przeszłości, ale często rozwiązuje konflikty zgodności programów nawet w Win10.


Jeśli nadal masz problemu spróbuj… innej przeglądarki.

Ja nie mam win 7 ani zadnych direxow CZYTASZ DOKLADNIE ? po co mi o tym piszesz. Nie obchodzi mnie to. Nie umiesz pomoc to nie pisz. A nie, ze ja się teraz musze wkurzac.
Nie będę specjalnie instalowal jakiejs zasobozernej przeglądarki typu firefox czy chrome czy inny chlam tylko po to, żeby jeden filmik obejrzeć 45 minutowy i potem pol dnia się bawil w odinstalowywanie tego.
Pytam prosto. Chodzi tylko o EDGE czy potrzebny jest ten silverlight czy nie ?

Rzeczywiście na tej stronie:
https://vod.pl/programy-tv/efekt-nostradamusa-tajemnica-siedmiu-pieczeci-online/kt50508
potrzebna jest działająca wtyczka silverlight i pomimo tego, że mam zainstalowaną, to w przeglądarce Edge nie działa. Prawdopodobnie jest wyłączona. W systemie Windows 10 mogę odtwarzać na tej stronie w przeglądarce IE albo starszej wersji Firefoksa.

Bartosz, nawet nie chcę czytać do końca "Twojego wkur***nia’’ delikatniej pisząc. Pisałeś już podobnie na forum.
Może zacznij brać pod uwagę to, co inni piszą.

Czyli wychodzi na to, że instalacja silverlight nic nie da. Pewnie to wina Microsoftu i trzeba czekać.
Czy co mi radzicie ?

To wina Onetu nie MS ,powinni przejść na HTML5 .
Pozostaje instalacja innej przeglądarki ,zrezygnowanie z tego serwisu albo oczekiwanie aż przejdą na HTML5 ,kiedyś to zrobią tylko nie wiadomo kiedy.
Najlepiej zainstalować dodatkową przeglądarkę ,jak jej nie używasz nie zajmuje zasobów.

2 polubienia

Opcja uruchom w Internet Explorer, Firefox 51/52 i inne forki 32-bitowe.

Oferujacy te usługi jada cały czas na silverlight i Flash Player, a nie na HTML5, a MS Edge poza
Flashem reszte blokuje, to smao Firefox zarówno 32 jak i 64 bitowy.