Dlaczego Wi-fi ciągle zrywa połączenie z internetem?

Mam router od T- Mobile - D-Link DWR - 921 i jest to internet bez limitu z prędkością 20 Mbps i router znajduję się od laptopa 4 metry. I mam pewien problem, że na telefonie wifi działa świetnie a na laptopie często zrywa połączenie nie wiem czemu, nagle sobie coś patrzę w necie a tu przy znaku wifi pojawia się mały trójkątny znak z wykrzyknikiem i piszę brak internetu mimo że jest połączony - czyli raz jest dobrze a raz żle i czasem piszę że DNS nie odpowiada. PSS: Dodam że router mam od 14 dni i przez pierwszy tydzień było wszystko okej a teraz jest źle. I mam pytanie, co to może być? jak to naprawić? bo już nie wiem :frowning: dodam że już wyłączałem router z kabla i nic nie dało i ten problem mam od 4 dni. Mam system Windows 10 jak coś.

To może wynikać z uszkodzonego modułu lub kabelków.
Wykonaj pomiar, tzn: podłącz wifi ale nic specjalnie nie uruchamiaj.
Zobacz jakość połączenia, czy “pływa”.
Jest możliwość, że gdzieś kabel się odłączył/przełamał. Wtedy internet działa w małych odległościach od router’a,
ale zrywa. Im dalej tym gorzej.

Zaktualizuj sterowniki karty sieciowej (najlepiej ze strony producenta) i zobacz czy problem dalej się pojawia. Masz dostęp do innego laptopa?