Dlaczego Windows XP przy instalacji się nie uruchamia?

Chodzi o to, że chcę mieć 2 systemy na jednym komputerze. Pierwszy, który mam od początku, to Windows 7. Drugi, który zamierzam doinstalować, to Windows XP.

Wszystko zaczęło się wczoraj. Najpierw zrobiłem na komputerze drugą pustą partycję, potem w BIOSIE ustawiłem napęd na pierwszym miejscu do uruchomienia, włożyłem płytę z XP i wszystko było ok. No prawie wszystko, bo w trakcie instalacji wyskakiwał jakiś błąd, ale poradziłem sobie z tym, zmieniając w BIOSIE tryb pracy dysku z AHCI na IDE. Jednak jeszcze przed zmienieniem tego trybu niepotrzebnie włączyłem Windows 7 i w rejestrze zmieniłem wartość “Start” z 0 (AHCI) na 3 (IDE) w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\msahci. Po tych czynnościach Windows XP zainstalował się poprawnie i już byłem uradowany, aż tu nagle… Windows 7 się nie chciał uruchomić. Z tym też trochę się namęczyłem, ale po chwili szukania rozwiązania w Google skopiowałem plik SYSTEM z C:\WINDOWS\system32\config\regback do C:\WINDOWS\system32\config (podmieniłem jeden plik SYSTEM z drugim). Na szczęście obeszło się bez formatowania i Windows 7 się podniósł. Potem postanowiłem dodać Windows XP do managera rozruchu tymi poleceniami:

 

bcdedit /create {ntldr} /d “Windows XP Home Edition”

moim zdaniem po prostu to zrobiłeś źle.

 

zainstaluj najlepiej windows xp zainstaluj sterowniki do AHCII

 

pozniej bierzesz się za instalacje 7 i też instalujesz te sterowniki.

 

albo pracuj na IDE i powinno być po problemie.

 

a co do xp to może zainstaluj go przez pena nagraj programem rufus.

 

nie do konca też zrozumiałem to co napisałes.

 

raczej rejest systemu windows 7 nie ma wpływu na to czy zainstaluje się xp.

 

problem tkwi raczej w samym systemie instalujesz zaktualizowany xp i 7?

 

sterowniki do ahcii możesz np zgrać i zainstalować przy instalacji.

 

no to by było na tyle w tej chwili nic wiecej nie przychodzi mi do głowy.