Dlaczego windowsowy kmplayer jest świetny a linuksowy nie?


(Marcin82a) #1

Prawdopodobnie oba programy są programami różnymi tworzonymi przez różne osoby czy to się zgadza? KMplayer (windows) to najlepszy program tego typu z jakim miałem do czynienia ma pełno zaawansowanych funkcji, estetyczny wygląd natomiast mplayer w linuksie i jego wszelkie mutacje typu smplayer, kmplayer są...po prostu beznadziejne mimo ze to chyba jedna "rodzina". Owszem filmy działają ale ta toporna obługa, mało funkcji (chyba ze te funkcje są ukryte w konsoli, nie wiem) i brzydki wygląd. Czy jest jakiś odtwarzacz naprawdę na miarę wielkiego windowsowego KMplayer na linuksie, który ma również zaawansowane funkcje video i wszystko można wyklikać zamiast tracić czas na bzdury?

Wiem ze KMplayer wywodzi sie z linuksowego mplayera tylko dlaczego na linuksie nie ma takiej fajnej mutacji? Smplayer czy kmplayer pod KDE naprawdę są do bani moim zdaniem :confused: Chyba ze coś sie zmienilo bo nie uzywalem sporo czasu linuksa.


(dragonn) #2

Hmm a czego ci brakuje np. w Smplayer? Bo akurat ma on dosyć dużą ilość funkcji. A co do wyglądu, to się przyzwyczaj, większość na Linuksie integruje się w z wyglądem system i jak dla mnie do zaleta, nienawidzę jak aplikacja wygląda jak choinka na święta.


(kamil_w) #3

Pod KDE kiedyś używałem Kaffeine. Nie wiem czy jest on jeszcze rozwijany. Dawno nie korzystałem z KDE. No i jest jeszcze VLC. Wygląd trochę spartański, ale uważam, że to jeden z najlepszych odtwarzaczy wideo.


(Marcin82a) #4

To chyba jedyny sensowny wybór w linuksie (choć opcji które można wyklikać jest dużo dużo mniej) ciekawi mnie tylko dlaczego nie ma DOKŁADNIE takiej samej wersjii kmplayer na windows i linux skoro podstawa czyli mplayer jest wspólna? Bo ta wersja co jest pod kde to chyba rozwijana przez innych programistów nie wiem.


(roobal) #5

Zauważ tylko, że Ty mylisz KMP layer (windowsowy odtwarzacz) z KP layer (linuksowy odtwarzacz graficznego środowiska KDE).

Pozdrawiam!


(kamil_w) #6

Oj tam oj tam. Niekoniecznie:

http://www.linuxportal.pl/programy/kmplayer

Jest taki program i sam kiedyś z niego korzystałem. Bodajże był on kiedyś domyślnym odtwarzaczem w Mandrivie (może wciąż jest).