Dlaczego WordPad zamiast Word Office

Dlaczego moje wcześniejsze dokumenty .docx teraz otwiera WordPad i komunikuje mnie, że “nie obsługuje wszystkich funkcji dokumentu. Część zawartości może zostać utracona lub może być wyświetlona nieprawidłowo”. Nowe dokumenty zapisuję po staremu, czyli jako .docx, natomiast jak chcę go ponownie otworzyć, to on otwiera się w WordPad. Zmieniły się też ikonki dokumentu.
Mam WIN 7 i do zapisu dokumentów używałam Microsoft Office Word 2007.
Co się stało. Jak to przywrócić.
Proszę o pomoc,
pozdrawiam
grayna

Klikasz prawym na dokument i wybierasz otwórz za pomocą, znajdź word i zapamiętaj. Powinno działać.

1 polubienie

Tak robiłam. Nie działa. Ponownie otwiera się w WordPad :frowning:

Albo z opcji “skojarzenia plików” (panel sterowania lub w menu start jak nie usuwałaś) dla Worda wybierz wszystkie możliwe skojarzenia.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/18539/windows-7-change-default-programs

1 polubienie

To nie jest odpowiedź na temat.

Apache rozwijany jest w zawrotnym tempie żółwia sklonowanego z leniwcem. Jedynym słusznym wyborem z tej stajni jest Libre Office.

@grayna we właściwościach pliku możesz ustawić jaki program ma otwierać jego zawartość.

To właśnie jej nie działa, chyba że źle wykonała instrukcję od @sensu.

“Otwórz za pomocą” jest jednorazowe - nie da się zapisać. Trwałe zmiany zapisuje się we właściwościach pliku.

Jak za szybko wybrała Worda z listy a nie z “wybierz program domyślny…” (pod Wordem) to tak.

Ostatnia opcja otwiera pop-up i ma opcje zapamiętywania.

Wybrałam program domyślny i otworzył się w Wordzie :slightly_smiling_face:
Z Excelem nie ma problemu.
Czy to znaczy, że WIN 7 już się sam w sobie nie aktualizuje?
grayna

To znaczy, że czasem są takie kwiatki. Nie przejmuj się. Napraw i żyj dalej :slight_smile:

Dzięki za wsparcie, chyba zainstaluję sobie Office 365
grayna

Zainstaluj Libre Office. Po co płacić monopoliście :slight_smile: