Dlaczego z moim procesorem nie mogę mieć Windows 11

Dlaczego według programu Sprawdzanie Kondycji Komputera z procesorem AMD Ryzen 5 1600X Six-Core Processor 3.60 GHz nie mogę zainstalować WIN 11? Nic się nie da zrobić?

A czy musisz coś zrobić? Czy potrzebujesz stabilnej platformy, czy najnowszej z BSOD’AMI?
Skoro stwierdzono, że Ryzen 1 generacji nie jest obsługiwany, to nie jest, ale Windows 10 zostaje do 2025 roku. Możesz sobie pokombinować i zainstalować na niezgodnym sprzęcie, ale robisz to na własną odpowiedzialność (odradzam) i pewnego dnia komputer może nie wstać po aktualizacji…

Bo nie wspiera HVCI/MBEC.

https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/49790-dlaczego-windows-11-ma-tak-surowe-wymagania.html

Da się: wymienić CPU (jeśli to jedyna przyczyna) lub płytę z procesorem (jeśli to nie jedyna przyczyna).

No to sobie omiń sprawdzanie wymagań w rejestrze i tyle. Działa na starszych procesorach, więc i tu będzie. Jak będzie jakiś problem, to zawsze można wrócić do 10.

Zgodnie z tym co piszą, nie zaktualizuje się wcale.

@prz3m3k84 mówi, że to mu działa:

Abstrahując już od tego czy warto przechodzić na win 11 to dlaczego mój Ryzen 5 1600X przy aktualizacji win10 20H2 był typowany do aktualizacji do win11 a przy 21H1 już nie jest wspierany?

Bo MS rozważał danie wsparcia 1 generacji Ryzenów, ale nie dał, tak cos kojarzę…

Nie martw się nie tylko Ciebie MS zostawił na lodzie ja mam i5 7500T i niestety też nie poszaleję :wink: