Mój komputer nie spełnia wymagań systemu Windows 11

Mój pc nie spełnia wymagań, windows 11. Co zrobić?

Zostać przy Windows 10.

Nie da się nic zrobić?

Wystarczy włączyć bezpieczny rozruch i ftpm w bios. Jaką masz płytę główną?

Siemka nie chcę robić kolejnego wątku ale mam to samo co kolega TPM 2.0 udało mi się włączyć jednak dalej nie spełniam „Bezpiecznego Rozruchu” pomimo włączenia opcji Secure Boot w biosie płyta Asrock Z370 Extreme 4

GPT masz na dysku aktywne zamiast MBR? Może źle wykonała się konwersja do GPT i nawet aplikacja MS tego nie wykrywa a te OpenSource z Github (napisane w AutoHotKey czy .NET) już wykrywają problem.

Release 2.4.1 · rcmaehl/WhyNotWin11 · GitHub
Release ReadySunValley 0.61.0 · builtbybel/ReadySunValley · GitHub

Jak masz MBR to może masz jakiś mix typu:

  • rozruch uefi z trybem wsparcia legacy „Bios” lub
  • naciąganie włączyłeś uefi z możliwym rozruchem awaryjnym bez sprawdzania.
  • uefi mimo blokad po wykryciu problemu z dyskiem po cichu wraca na tryby „legacy”/„bios”

Mam taką gigabyte B450M DS3H

Mój jest procesor.

No trzeba przeczytać angielską instrukcje do płyty głównej o jej UEFI.

Może namierzysz gdzie masz Secure Boot i ftpm.

Tpm zmieniłem, a bezpieczny rozruch nie.

Mój jest ten kawałek podłogi.

Ja mam inny problem. Windows update twierdzi, że mój komputer nie spełnia warunków, a asystent instalacji ze strony Microsoft twierdzi, że spełnia. Komputer kupiłem w grudniu 2020 r. Posiada on włączony TMP 2.0, procesor Intel i5 10600K, 16 Gib RAM, płytę Asus TUV Gaming

Zobaczym tymi:

Release 2.4.2.1 · rcmaehl/WhyNotWin11 · GitHub

Release ReadySunValley 0.61.0 · builtbybel/ReadySunValley · GitHub

Powinno pomóc przy upgrade do 11, jak i przy pobieraniu przyszłych aktualizacji na niewspieranym sprzęcie.

panowie, jeśli chodzi o win 11, to wszystkie wasze programy na pulpicie, dane zostały zachowane po waszej aktualizacji? nie muszę robić żadnych kopii zapsowych?

Czasami to zwykły brak miejsca na dysku.

U mnie zachowało się dosłownie wszystko, ale zawsze lepiej jest zrobić kopię zapasową.