Dlaczego zawsze bmp?


(Uttecht) #1

Witam nie wiem co może być tego przyczyną ale ostatnio jak chcę sciagnąć jakieś zdjęcie z netu zawsze komp chce je zapisać w formacie bmp (beztytułu.bmp). Pomimo iż wiem że zdjęcie na stronie jest w jpg (np zdjęcia na plfoto) komp zawsze wybiera bmp i nie ma możliwości wybrania innego formatu. Potem muszę każde zdjęcie osobno otwierać i zapisywać w jpg-u. Jak wspomniałem wyżej winda chce wszystkie zdjęcia zapisywać pod nazwą beztytułu. Problem dotyczy wszystkich stron.

prosze o pomoc.

System: Win XP z SP2 i ze wszystkimi bieżącymi uaktualnieniami.


(Stachan) #2

:roll: szczerze mówiąc to wprost niespotykane, gdyż - o ile mi wiadomo - to IE nie posiada funkcji konwersji a zatem zapisuje pliki graficzne w takim formacie w jakim je pobierasz z danej strony.


(Monczkin) #3

A po co ściągasz zdjęcia z plfoto ?? Wykorzystujesz je do czegoś - wystawiasz je gdzieś indziej ?? Jeśli tak, to zaprzestań bo to jest kradzież. Jak mi odpowiesz to poradzę ci jak to obejść


(Uttecht) #4

a jednak tak jest mam tak od około tygodnia i to staje sie wnerwiające! !!


(Qbek50) #5

:badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin:


(Uttecht) #6

z plfoto to był przykład gdyż wiadomo że wysyła się tam zdjęcia z formacie jpg :slight_smile:

Nie wykorzystuje ich nigdzie indziej !!


(Stachan) #7

:roll: sposób jest taki: gdy klikasz prawym przyciskiem myszki i dajesz "zapisz obraz jako" to masz możliwość wyboru formatu a zatem korzystaj z tego


(adpawl) #8

Powodem braku możliwości zapisu w formacie jpg może być przepełnienie cache przeglądarki!

Opróżnij Cookies, Temporary Internet Files i zresetuj przeglądarkę...


(Uttecht) #9

niestety u mnie nie ma żadnego innego formatu do wybrania oprócz bmp :?


(Minio Dp) #10

Spróbuj tego co podał kolega.


(Monczkin) #11

z czego się śmiejesz ??

bardzo konkretny post

gdyby ktoś ci zarąbał zdjęcie i podpisał się pod nim jako swoim też byś był podchodził to tego inaczej :stuck_out_tongue:

u mnie w MozilliFirefox przy próbie zapisu obrazka pokazuje *.jpg, lub inny w zależności od formatu zdjęcia. Co do IE to mam możliwość zapisywania jako *.jpg i *.bmp


(Stachan) #12

Do tego celu (czytaj: prywatnych potyczek) proponuję PW, gdyż niepotrzebnie zawalamy temat, od którego zresztą w ten sposób odbiegamy... :?


(Uttecht) #13

adpawl dzięki !!